Monster Hunter World - kuźnia: wykuwanie i ulepszanie wyposażenia

Podstawy craftingu - broń, pancerz, amulety, wyposażenie koleżkota, łukodziałko oraz kinsekty.

Kuźnia, która mieści się w warsztacie w Asterze, ma na celu pomóc nam w tworzeniu nowego oręża i elementów pancerza, a także modyfikować posiadane wyposażenie, aby było jeszcze bardziej przydatne podczas walk z potworami.

Pracownicy kuźni posiadają wszelkie narzędzia, by tworzyć coraz to potężniejszy sprzęt. A w miarę rozwoju fabuły będziemy spotykać nowych, silniejszych przeciwników. Dlatego będziemy potrzebowali broni i pancerza, który sprosta wyzwaniu. Ulepszanie wyposażenia nie ominie również i koleżkota, choć jest mniej rozbudowane niż głównego bohatera.

Za pomocą kuźni możemy:

 • wykuć wyposażenie - umożliwia za pomocą wymaganych składników i środków pieniężnych wykuć nową broń, pancerz i amulety;
 • ulepszyć wyposażenie - pozwala zwiększyć statystyki posiadanych broni, pancerzy i amuletów za pomocą wymaganych składników;
 • wykuć wyposażenie dla koleżkota - umożliwia stworzenie broni, hełmu i zbroi dla naszego koleżkota;
 • zmodyfikuj łukodziałko - pozwala dodać modyfikacje do lekkiego i ciężkiego łukodziałka, które zwiększają szybkość przeładowania, siłę ataku z bliska i z dystansu czy zmniejszają odrzut broni;
 • zarządzaj kinsektami - dotyczy kinsektów, które towarzyszą owadziej glewii, broni do walki w bliskim kontakcie, i są jej integralną częścią. W dalszym meny możemy: pielęgnować kinsekta (czyli ulepszać go, zwiększać statystyki), zmienić żywioły kinsekta (dodawać premię od żywiołów) oraz zakupić nowego kinsekta;
 • zmienić wyposażenie - możemy zarządzać naszym ekwpipunkiem w tym miejscu.

Wykuwanie (tworzenie) wyposażenia

U kowala w kuźni stworzyć można: broń, poszczególne elementy pancerza (zbroja, hełm, spodnie, rękawice i pas) oraz amulety. To tych ostatnich otrzymasz dostęp dopiero po dotarciu do Bazy badawczej, w trakcie zaliczania kolejnych misji głównych. Crafting wymaga odpowiednich materiałów oraz zasobów pieniężnych.

Lista niezbędnych składników znajduje się w polu: „Wymagane materiały” (1). Jeśli masz przy sobie niezbędne przedmioty, będziesz mógł stworzyć dany oręż, pancerz lub amulet. Jeżeli nie, to brakujący składnik będzie podświetlany na czerwono (2). Statystyki oręża po wykuciu znajdują się w oknie: „Info o wyposażeniu” (3).

038
Okno wykuwania wyposażenia.

Ulepszanie wyposażenia

Modyfikacja wyposażenia przebiega podobnie, jak przy tworzeniu nowych broni, pancerzy i amuletów. Z tą różnicą, że dotyczy ona tylko sprzętu, który posiadamy w ekwipunku. Po wybraniu przedmiotu, który chcemy ulepszyć, w oknie: „Wymaganie materiały” pojawią się składniki niezbędne do rozpoczęcia tej czynności.

Ulepszanie pancerzy

W przypadku pancerzy koniecznie musimy posiadać kule pancerze. Przedmiot ten zdobywamy najczęściej po zakończonej misji, najczęściej w ramach zleceń. W oknie ulepszania pancerza zawarte są informacje o:

 • wymaganym składniku (1) i ilością, jaką dysponujemy (2);
 • wartości ulepszenia (pojedynczej sztuki), którą dany składnik posiada (3);
 • ilości przeznaczonej (na dany moment) do ulepszenia przedmiotu (4);
 • łącznej wartości ulepszenia, którą chcemy wykorzystać (5);
 • łącznym koszcie pieniężnym, który jest wymagany do przeprowadzenia ulepszenia (6);
 • poziomie i obronie, którą będzie posiadał pancerze po ulepszeniu (7);
 • wartości ulepszenia, która brakuje, aby podnieść poziom danego przedmiotu (8);
 • ilości poziomów - o tyle poziomów możemy jeszcze ulepszyć dany przedmiot (9).

Jeśli chcemy ulepszyć przedmiot należy nacisnąć: „Ulepsz”. Do tego czasu możemy dowolnie sprawdzać przyrost poziomu obrony oraz ile kul pancerza potrzebujemy do wykonania modyfikacji pancerza.

Uwaga! Należy mądrze dysponować kulami pancerza. Jeśli do kolejnego poziomu danego przedmiotu musimy zużyć - na przykład dwa punkty ulepszenia - lepiej jest wykorzystać dwie kule pancerza (w podstawowej wersji) zamiast jednej kuli pancerza+. Gdyż - w tym wypadku - stracimy niepotrzebnie trzy punkty ulepszenia.

039
Okno ulepszania pancerza.

Ulepszanie broni i amuletów

Tutaj sprawa jest znacznie mniej skomplikowana. Otwierając menu ulepszania broni, możemy posłużyć się jedną z trzech zakładek (lista, drzewo i przybliż). Wszystkie służą do tego samego, a od nas zależy, z której skorzystamy. Po wybraniu interesującego nas modelu broni możemy sprawdzić jego statystyki i wymagane materiały do przeprowadzenia ulepszenia.

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Marcin Dolata

Marcin Dolata

Senior Guide Writer

Marcin zajmuje się w Eurogamer.pl tworzeniem poradników. Pierwsze gry uruchamiał spod DOS-a na monochromatycznym monitorze. Świetnie bawi się grając zarówno na PC, jak i konsoli.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami