Monster Hunter World - badania botaniczne: hodowla roślin, grzybów i insektów

Zamiast zbierać rośny, możemy je hodować.

Centrum badań botanicznych, którym zarządzają botanicy, służy do produkcji roślin, grzybów, insektów i innych materiałów pochodzenia organicznego, niezbędnych do tworzenia przedmiotów. Zdecydowaną większość flory świata Monster Hunter World można zebrać w poszczególnych krainach, jednak wymaga to poświęcenia czasu, który przecież można przeznaczyć na inne czynności.

Obiekt związany z badaniami botanicznymi pojawi się dopiero w trakcie rozwijania głównego wątku fabularnego. Gdy dotrzesz pierwszy raz do Astery, nie będzie jeszcze botaników na Placu Głównym, gdzie dopiero w przyszłości się pojawią się ze swoim sprzętem.

Na mapie Astery zaznaczono lokalizację obiektu badań botanicznych.

036
Centrum badań botanicznych pojawi się w Asterze w trakcie rozwijania głównego wątku fabularnego.

Hodowla roślin, grzybów i insektów

Hodowla roślin w obiekcie badań botanicznych nie jest skomplikowana. Rozmawiając z botanikami i wybierając opcję: „Hoduj” wybieramy roślinę, którą chcemy wyhodować. Informacja w postaci ilości pasków (1) mówi nam, ile trwać będzie produkcja wybranego składnika. Czas ten przeliczany jest na ilość wykonanych zadań (jedno zadanie równa się jednemu paskowi).

Zatem, gdy wybierzemy roślinę do hodowli z jednym paskiem (np. miód), to będziemy mogli go zebrać po wykonaniu kolejnego, dowolnego zadania. Kiedy wrócimy do miasta po zrealizowanej misji, musimy odebrać wyprodukowaną roślinę w obiekcie badań botanicznych (opcja: „Zbierz plon”).

Zaczynając hodowlę, nie możemy zapomnieć o nawozie, który wykupujemy za punkty badawcze. Jego użycie jest niezbędne, aby rozpocząć cykl produkcyjny. W zależności od rodzaju nawozu możemy wpływać na ilość wyprodukowanych roślin, grzybów czy insektów. Warto sprawdzić za każdym razem, która pożywka wpłynie na zwiększenie produkcji przedmiotu, na którym nam zależy .

037
Okno zarządzania hodowlą w centrum badań botanicznych.

Wraz z postępami i wykonując zadania opcjonalne, zlecane przez botaników, będziemy mogli rozwijać centrum badań botanicznych. Możliwe stanie się powiększenie kosza na zbiory (rodzaj magazynu do przechowywania wyprodukowanych roślin). Dzięki temu nie będzie potrzeby częstego do zaglądania do tego obiektu, by zebrać plony. Z czasem także, poszerzy się zakres roślin, które będzie można hodować.

Co więcej, pojawi się więcej miejsc (slotów) na jednoczesną hodowlę wielu roślin. Początkowo mamy do dyspozycji jedno pole, gdzie zlecić możemy wyhodowanie tylko jednej rośliny. Z czasem będzie ich więcej, umożliwiając tym samym zwiększenie produkcji.

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Marcin Dolata

Marcin Dolata

Senior Guide Writer

Marcin zajmuje się w Eurogamer.pl tworzeniem poradników. Pierwsze gry uruchamiał spod DOS-a na monochromatycznym monitorze. Świetnie bawi się grając zarówno na PC, jak i konsoli.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami