Monster Hunter World - skład zaopatrzenia, zbrojownia

Zakupy i sprzedaż sprzętu, wyposażenia i przedmiotów.

W Astrze znajduje się wiele różnych obiektów, służących do rozwijania naszej postaci. Nie mogło wśród nich zabraknąć punktów, gdzie możemy zakupić sprzęt i przedmioty niezbędne do polowań.

W mieście mieszczą się dwa rodzaje sklepów, sprzedających odmienny rodzaj wyposażenia. Ciężko zarobione złoto na polowaniach możemy wydać w Składzie Zaopatrzenia oraz Zbrojowni .

Na mapie Astery zaznaczono lokalizację Składu Zaopatrzenia i Zbrojowni.

Skład zaopatrzenia

Znajduje się na Placu Głównym, obok Centrum Zasobów. Skład Zaopatrzenia ma swojej q ofercie podstawowe przedmioty, takie jak na przykład: mikstury lecznicze, antidotum, bomby, amunicję czy powłoki. W miarę rozwijania głównego wątku fabularnego asortyment handlarza będzie się poszerzał. Dlatego warto sprawdzać co jakiś czas, czy sklepikarz nie ma do zaoferowania nowych towarów.

Jeśli nasza sakwa zapełni się przedmiotami można je sprzedać handlarzowi, o ile oczywiście nie będziemy korzystać z nich w przyszłości. W ten sposób zwolnimy trochę miejsca. Jeżeli jednak pewne przedmioty mogą się nam się przydać wkrótce, lepiej jest je przenieść do skrzyni (zamiast je sprzedawać), aby nie blokowały miejsca w podręcznym inwentarzu.

034
Wybór przedmiotów w Składzie Zaopatrzenia jest bogaty.

Zbrojownia

Zlokalizowana jest na drugim poziomie Astery, w Warsztacie, na prawo od Kuźni. U handlarki można zakupić broń oraz pancerz. Jej oferta jest raczej nieciekawa, jeśli chodzi o części ubioru. A to ze względu na niskopoziomowe elementy pancerza, które zakupić można w Zbrojowni. O wiele potężniejsze przedmioty można wykuć w Kuźni , o ile oczywiście posiadamy potrzebne składniki.

Lepszym pomysłem wydaje się zakup broni. Sklep ma do zaoferowania czternaście kategorii oręża, spośród których można wybrać kilka modeli, różniących się między sobą statystykami. Tak jak w przypadku pancerzy, broń również można wykuć, choć lepszym pomysłem - w tym wypadku - jest zakup oręża. Jest on stosunkowo tani, nie musimy zużywać cennych składników, a oferta Kuźni i Zbrojowni jest podobna.

035
Zbrojownia znajduje się w Warsztacie, obok Kuźni.

Wytworzenie broni wiąże się utratą cennych składników, a ceny oręża nie są wygórowane, tym bardziej, że po wykonaniu kilku zadań na ilość gotówki nie możemy narzekać.

Broń oraz pancerz można sprzedać handlarce. Jeśli jesteśmy pewni, że nie będziemy już używać jakiego elementu wyposażenia można wziąć to pod uwagę. Jednak sumy proponowane przez sklep nie są oszałamiające.

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Marcin Dolata

Marcin Dolata

Senior Guide Writer

Marcin zajmuje się w Eurogamer.pl tworzeniem poradników. Pierwsze gry uruchamiał spod DOS-a na monochromatycznym monitorze. Świetnie bawi się grając zarówno na PC, jak i konsoli.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami