Monster Hunter World - leczenie: jak i kiedy się leczyć

Wszystko na temat mikstur i przedmiotów leczniczych.

Proces leczenia prowadzonego przez nas bohatera, jest dosyć rozbudowany. Nie mamy tutaj do czynienia wyłącznie z typowymi dla gier tego gatunku eliksirami odnawiającymi poziom zdrowia. Przedmiotów, które mogą nas uleczyć, jest kilka. Natomiast ich użycie jest uzależnione od wielu czynników.

Przede wszystkim należy pamiętać, że przedmioty lecznicze nie działają od razu. Albo należy odczekać kilka sekund, aby uzupełnić pasek zdrowia, albo musimy wykonać pewne czynności, które umożliwią nam odnowienie punktów życia. Podczas walk z potworami leczenie ma kluczowe znaczenie, dlatego też należy wybrać odpowiedni moment, by użyć przedmiotu leczniczego.

W Monster Hunter World możemy leczyć się za pomocą:

  • Mikstur leczniczych - w postaci Mikstury (przywraca małą ilość punktów życia) i Megamikstury (przywraca średnią ilość punktów życia). Każdorazowo, gdy chcemy użyć mikstury, należy ją wybrać ręcznie poprzez menu kołowe oraz szybkie wybieranie przedmiotów;
  • Wigorosy - zielone kule, trzymane przez latające owady, które po zetknięciu z bohaterem, leczą go. Koleżkot poinformuje nas o możliwości zebrania Wigorosy lub wyśle ją bezpośrednio w naszą stronę. Można również ręcznie zlecić dostawę wigorosy za pomocą menu kołowego;
  • Proszku życia - tworzy leczniczą chmurę wokół bohatera (gdy postaciać w nią wejdzie, zacznie się leczyć);
  • Witalilii - roślina, która po dotknięciu wypuszcza leczniczy nektar. Znaleźć ją można w różnych lokacjach (np. w Starodrzewie). Nie można jej zebrać i wrzucić do sakwy. Swoje właściwości uwalnia tylko w miejscu, gdzie rośnie;
  • Wzmocnienie zdrowia - przedmiot specjalny, który otrzymujemy w trakcie rozwijania wątku głównego. Jest to rodzaj świecy, którą umieszczamy na ziemi. Wypuszcza leczące opary. Wchodząc w nie, zdrowie zostanie stopniowo uzupełnione. Świeca, zanim straci swoją moc, działa około minuty.
027
Dostawa Wigorosy może nie raz uratować nas przed zemdleniem.

Pijąc miksturę leczniczą należy pamiętać, że punkty zdrowia uzupełniają się stopniowo, i w tym czasie nie można tego procesu zakłócić, gdyż w innym przypadku leczenie będzie nieefektywne. Jeśli w momencie picia mikstury wykonamy unik, pobiegniemy lub potwór nas zaatakuje, uzupełnianie zdrowia zostanie przerwane.

Dlatego też, zanim łykniemy eliksir, warto oddalić się od przeciwnika, chowając się najlepiej za jakąś przeszkodą, i dopiero wtedy użyć mikstury. Można również skorzystać z opończy maskującej, która tymczasowo ukryje nas przed wzrokiem wroga, i pozwoli w spokoju użyć przedmiotu leczącego.

028
Witalilię możemy użyć jedynie w miejscu, w którym rośnie.

Dostawy z lecznicą Wigorosą odbywają się co jakiś czas. Latający owad przyfrunie do nas, spuszczając leczniczy nektar. Czasami również będzie czekał, dopóki do niego nie podejdziemy, i zbierzemy pyłek leczący - poprzez interakcję lub uderzenie bronią.

Wigorosę również można przywołać poprzez menu kołowe bądź szybkie wybieranie przedmiotów. Aby powtórzyć ten efekt leczniczy, należy odczekać kilka chwil zanim ponownie będziemy mogli użyć tego przedmiotu.

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Marcin Dolata

Marcin Dolata

Senior Guide Writer

Marcin zajmuje się w Eurogamer.pl tworzeniem poradników. Pierwsze gry uruchamiał spod DOS-a na monochromatycznym monitorze. Świetnie bawi się grając zarówno na PC, jak i konsoli.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami