Monster Hunter World - koleżkot (palico): wsparcie i wyposażenie

Nieoceniona pomoc naszego towarzysza.

W polskiej wersji językowej nazwany koleżkotem, w angielskiej - palico. Nieważne jak nazywany, spełnia dokładnie tę samą funkcję - jego zadaniem jest wspierać nas w walce, ale nie tylko w niej. Choć na pierwszy rzut oka ten czworonożny futrzak wydaje się tylko miłą „ozdobą”, to w rzeczywistości posiada kilka ważnych cech.

Koleżkot posiada swoje wyposażenie (zarezerwowane tylko dla niego). Chociaż nie jest tak rozbudowane jak ekwipunek głównego bohatera, to wpływa zdecydowanie na jego statystyki. Dodatkowo, możemy je ulepszyć w Kuźni.

Kolożekot wspiera nas i pomaga:

  • w walce - choć nie zadaje dużych obrażeń, to zawsze te kilka punktów życia odebrane potworowi przybliża nas do zabicia bestii. Co więcej, nasz towarzysz skupia na sobie uwagę przeciwnika, dzięki czemu możemy zadać mu kilka ciosów lub w spokoju wyleczyć się;
  • dostarcza Wigorosę - co jakiś czas wysyła w naszym kierunku dostawę Wigorosy, leczniczego nektaru;
  • w szukaniu przedmiotów - gdy znajdzie coś, co jest warte uwagi i leży niedaleko, poinformuje nas o tym (na ekranie gry pojawi się stosowny komunikat). Co więcej, po zakończeniu misji w naszej sakwie znajdą się przedmioty, które koleżkot dla nas zebrał.

Wybierając wyposażenie dla koleżkota możemy wybrać mu broń, hełm, pancerz oraz gadżet (domyślnie jest to wigorosa). Ekwipunek naszego towarzysza możemy zmienić w pokoju bohatera w Asterze (opcja: Zarządzaj koleżkotem). Tam też możemy zadecydować o tym, czy nasz pupil ma pozostać w mieście, czy ma nam towarzyszyć podczas wykonywania zadań.

031
Możemy zmienić wyposażenie koleżkota w pokoju lub w obozie.

Opisane powyżej czynności możemy wykonać również podczas eksploracji krain, bez potrzeby powrotu do miasta. Wystarczy udać się do obozu i wejść do namiotu.

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Marcin Dolata

Marcin Dolata

Senior Guide Writer

Marcin zajmuje się w Eurogamer.pl tworzeniem poradników. Pierwsze gry uruchamiał spod DOS-a na monochromatycznym monitorze. Świetnie bawi się grając zarówno na PC, jak i konsoli.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami