Microsoft i Xbox One muszą działać szybko i dokonać przejęć - uważają analitycy

Potrzeba więcej gier, które wyróżnią Xbox One na rynku. 

Xbox powinien podjąć szereg strategicznych decyzji i dowieść, że jeszcze liczy się na rynku gier - uważa analityk David Cole, właściciel DFC Intelligence w rozmowie z Polygonem.

Serwis przeprowadził wywiady z szeregiem ekspertów, którzy zgodnie twierdzą, że Microsoft musi podjąć śmiałe kroki, a zwłaszcza dokonać przejęć i inwestować w wewnętrzne studia. - Spodziewam się, że Microsoft niedługo ogłosi coś ważnego - przekonuje z kolei Joost van Dreunen, prezes SuperData Research.

Według związanych z Microsoftem informatorów serwisu, firmami, które przedsiębiorstwo może w przyszłości przejąć, są Valve, PUBG Corp., a nawet Electronic Arts.

Sea of Thieves to gra stawiająca przede wszystkim na kooperacyjną, sandboksową zabawę w piratów. Premiera 20 marca na Xbox One oraz PC.

Różnica między Sony a Microsoftem jest znacząca. - Sony będzie w najbliższej przyszłości stosowało agresywną politykę. Tymczasem lista „ekskluzywnych” gier od Microsoftu jest bardzo uboga. W przeciwieństwie do Sony nie mają dobrze działającego mechanizmu tworzenia swoich gier i dlatego przegrywają z japońskim gigantem - dodaje van Dreunen.

Jak zauważa dziennikarz Polygonu, w tym roku posiadacze sprzętu od Sony zagrają w God of War, The Last of Us Part 2 (ten tytuł może się ukazać dopiero w 2019 roku), Detroit: Become Human, Spider-Man czy Dreams. Tytułami na wyłączność dla Xbox One będą jedynie Sea of Thieves, Crackdown 3 i State of Decay 2.

Pozycję Xboksa pogarsza także wygaszanie dużych tytułów. W przeciągu ostatnich dwóch lat anulowano produkcję Scalebound i Fable Legends.

Firma zdaje sobie sprawę, że sytuacja wymusza podjęcie znaczących decyzji. - Musimy się rozwijać i już nie mogę się doczekać, kiedy to nastąpi - powiedział w listopadzie w rozmowie z Bloomberg Phil Spencer. To na szefie Xboxa w dużej mierze spoczywa los firmy - puentuje autor artykułu.

Niedawno Microsoft zapowiedział, że usługa abonamentowa - Xbox Game Pass - począwszy od gry Sea of Thieves będzie zawierała wszystkie najnowsze tytuły Microsoftu. Phil Spencer uważa, że nowe podejście może pomóc studiom tworzącym tytuły, skupiające się na zabawie dla pojedynczego gracza.

Reklama

Skocz do komentarzy (5)

O autorze

Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

News Editor

Przemek na początku przygotowywał u nas materiały wideo, a obecnie jest autorem w dziale informacyjnym. Jako dziecko marzył, by zawodowo rysować, żonglować lub grać na gitarze - dwie pierwsze czynności wychodzą mu całkiem nieźle.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (5)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami