Monster Hunter World - polowanie, szukanie śladów, świetliki

Wszystko na temat tropienia potworów.

Polowanie, tropienie i zabijanie potworów to podstawa rozgrywki Monster Hunter World. Zasadniczo każde polowanie składa się z dwóch etapów. Pierwszy polega na znajdowaniu śladów bestii, które w konsekwencji mają nas zaprowadzić do przeciwnika. Druga faza to walka z potworem, która trwa od kilku do kilkunastu minut, a skrajnych przypadkach nawet i kilkudziesięciu minut.

Przygotowania do polowania

Zanim jednak ruszymy na łowy, należy się do nich przygotować. Odpowiednia broń i pancerz to podstawa, ale warto pamiętać o uzupełnieniu mikstur leczniczych, amunicji i innych przedmiotów niezbędnych podczas walki.

Po dotarciu do obszaru, na którym będziemy tropić potwory, należy rozpocząć rekonesans. Warto na mapie sprawdzić materiały i rośliny, które można zebrać w pobliżu, a które mogą się przydać w walce. Co więcej, na mapie zaznaczone są pułapki środowiskowe, dzięki którym możemy uwięzić potwora na kilka chwil, o ile zwabimy je w to miejsce. Ubezwłasnowolniona bestia jest całkowicie pozbawiona obrony, co umożliwia nam zadanie kilku-kilkunastu ciosów.

025
Zanim rozpoczniemy tropić, warto zapoznać się z terenem łowieckim.

Tropienie potworów - szukanie śladów, świetliki

Tropienie potworów powinniśmy rozpocząć od szukania śladów, które najczęściej znajdują się na ziemi, lecz także mogą mieścić się na drzewach czy skałach. Należy obserwować teren i poszukiwać miejsc pokrytych zieloną poświatą informującą nas o rodzaju śladu, które mogą być różnego rodzaju (np.: pozostawione włosy, odcisk łapy, ślad hamowania). Gdy podejdziemy bliżej do nich, pojawi się opcja zebrania lub sprawdzenia śladu.

Każda taka interakcja przyniesie nam punkty badawcze, które rozwijają nasze umiejętności tropienia i zwiększają wiedzę na temat danego potwora. Informacja na temat ilości punktów pojawi się każdorazowo na ekranie. Im wyższy poziom badań i świetlików zwiadowczym posiadamy, tym łatwiej będzie nam odnaleźć potwora, na którego polujemy.

W szukaniu śladów bestii pomagają nam wspomniane zielone świetliki zwiadowcze, które wskazują drogę do kolejnego celu. Cel ten może być różny, w zależności od działań, jakie podjęliśmy. Jeśli tropimy potwora, zbierając jego ślady, świetliki wskażą na drogę do kolejnego miejsca, gdzie potwór pozostawił - na przykład - swoje włosy, odciski łap czy śluz.

026
Szukanie śladów to podstawa każdego polowania.

Gdy - po zebraniu wystarczającej ilości śladów danego potwora - pojawi się na mapie i mini mapie ikona z jego podobizną. Wówczas możemy przypiąć w menu mapy pinezką znacznik bestii (przycisk: R3 na PS4 lub RS na XBO). Umożliwi to wskazanie drogi przez świetliki, która będzie prowadziła prosto do potwora.

Inną, ale równie przydatną, funkcją świetlików jest wskazywanie przez nich materiałów, roślin i przedmiotów, które możemy zebrać podczas eksploracji świata gry. Jest to możliwe, gdy aktualnie nie szukamy śladów potworów, a wędrujemy bez większego celu po lokacji.

Dotarcie do potwora, walka

Świetliki zwiadowcze oraz ślady, które pozostawiają potwory, doprowadzą nas do miejsca, gdzie przebywa potwór. Od nas zależy, w którym momencie, i w jaki sposób chcemy go zaatakować. Możemy od razu rzucić się na niego lub zwabić go w miejsce, gdzie uwięzimy go w pułapce.

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Marcin Dolata

Marcin Dolata

Senior Guide Writer

Marcin zajmuje się w Eurogamer.pl tworzeniem poradników. Pierwsze gry uruchamiał spod DOS-a na monochromatycznym monitorze. Świetnie bawi się grając zarówno na PC, jak i konsoli.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami