Monster Hunter World - Wyrusz na ekspedycję, Odbuduj obóz w Starodrzewie

Wyruszamy na pierwszą ekspedycję.

Mimo że Ekspedycje nie należą to grypy zadań Przydzielonych, czyli tych, które posuwają wątek fabularny do przodu, to pierwsza z nich - o tytule: Odbuduj obóz w Starodrzewie - jest obowiązkowa, aby móc przejść do kolejnych etapów gry. Będzie ona dostępna po zakończeniu zadania: Polowanie na Wielkiego Jargasa, gdy powrócisz do Astery.

Poniżej zostały opisane misje i ekspedycje:

Misja: Wyrusz na ekspedycje

Ekspedycje to swobodny tryb zadań, w którym nie goni cię czas, a aktywujesz je przechodząc do mapy świata i wybierając daną lokację. Więcej na temat ekspedycji znajdziesz na stronie: Monster Hunter World - rodzaje zadań: Ekspedycje, Zlecenia, Śledztwa, Dostawy.

Porozmawiaj z Szefową Zaopatrzenia, którą znajdziesz w Centrum Zasobów przy Placu Głównym. Przyjmij od niej zlecenie na Ekspedycję. Następnie, wyruszając w drogę, poprzez wejście w interakcję z bramą miejską, otworzy się mapa. Zaakceptuj ekspedycję w Starodrzewie, aby przenieść się do tej lokacji.

009
Centrum Zaopatrzenia w Asterze.

Ekspedycja: Odbuduj obóz w Starodrzewie

  • Cel: Zabezpieczyć miejsce pod budowę obozu.
  • Warunki porażki: brak.
  • Limit czasowy: brak.
  • Nagroda: 200 punktów badawczych i 1 Talon.

Wyrusz z obozu, zlokalizowanego w południowo-zachodniej części mapy Starodrzewa, do miejsca, gdzie przebywa Dowódca Zespołu Polowego (północno-zachodnia część). Wespnij się po pnączach na górę, które zobaczysz za plecami swojego towarzysza. Tam spotkasz potwora - Kulu-Ya-Ku. Musisz na niego zapolować. W tym celu otwórz mapę zaznacz ikonę symbolizującą bestię i przypnij ją (poprzez przyciśnięcie przycisku: R3 na PS4 lub RS na XBO).

Dzięki temu świetliki zaprowadzą cię Kulu-Ya-Ku. Bestia jest bardzo wytrzymała, toteż będziesz musiał wyprowadzić wiele ataków zanim ją pokonasz. Uważaj na uderzenia kamieniem, gdy znajdzie go w okolicy, a także atak z wyskoku (zabiera dużo punktów życia). Również jego dziobanie jest nieprzyjemne, choć łatwe do uniknięcia.

010
Gdy odnajdziesz Dowódcę Zespołu Polowego, wespnij się po pnączach - mieszczących się za jego plecami - na górę. Tam spotkasz Kulu-Ya-Ku.

Po zakończonej walce możesz wrócić do Astery poprzez rozmowę z Przewodniczką bądź wybierając opcję „Powrót z ekspedycji”, wywoływaną z menu gry (zakładka: Zadanie). Od teraz w Starodrzewie jest dostępny obóz, mieszczący się w północno-wschodniej części mapy. Nie zapomnij odebrać nagrody z Centrum Zasobów.

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Marcin Dolata

Marcin Dolata

Senior Guide Writer

Marcin zajmuje się w Eurogamer.pl tworzeniem poradników. Pierwsze gry uruchamiał spod DOS-a na monochromatycznym monitorze. Świetnie bawi się grając zarówno na PC, jak i konsoli.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami