Monster Hunter World - rodzaje zadań: Przydzielone, Opcjonalne, Wydarzenia

Misje wybierane z poziomu Księgi Zadań.

Monster Hunter World oferuje wiele typów zadań. Choć początkowo ich liczba może przytłoczyć, to w gruncie rzeczy sprowadzają się do podobnych założeń, jak choćby polowanie i zabijanie potworów. Zlecenia można odebrać w różnych miejscach, aczkolwiek najczęściej zbierzemy je siedzibie łowców, w Asterze.

Zadania wybieramy z menu Księgi Zadań, które znaleźć można w Asterze na Tablicach Zadań, u Przewodniczki w Kantynie oraz w Centrum Zgromadzeń.

Na mapie Astery zaznaczono lokalizację Tablicy Zadań, Przewodniczki oraz Centrum Zgromadzeń.

W Księdze Zadań mamy do wybory cztery rodzaje misji: Przydzielone, Opcjonalne, Śledztwa oraz Wydarzenia. Każde charakteryzują się innymi celami, choć w większości przypadków są one zbieżne i zorientowane na polowaniu na potwory. Dodatkowo, każdy typ zadań jest uszeregowany według ilości gwiazdek, informujących nas o trudności zlecenia. Wiadomo - czym więcej gwiazdek, tym zadanie jest trudniejsze.

Jeśli chcemy grać samotnie, bez udziału innych graczy w trybie kooperacji, należy wybrać opcję: „Ogłoś nowe zadanie”, następnie wyszukać interesujące nas zlecenie, a w oknie Rozgrywka wieloosobowa ustawić limit graczy (wiersz: „Gracze”) na 1.

015
Zadania wybieramy za pomocą Księgi Zadań.

Poniżej zostały opisane zadania typu:

Przydzielone

Równie dobrze można by nazwać ten rodzaj zadań misjami głównymi. Wykonując zlecenia z kategorii Przydzielone, rozwijamy główny wątek fabularny, a zatem poznajemy i polujemy na nowe potwory, odwiedzamy nowe krainy, spotykamy nowe postacie i docieramy do miejsc, do których nie dostalibyśmy się gdyby nie wykonywanie zadań Przydzielonych.

Polowanie na te same potwory w innych trybach rozgrywki może nadal być interesujące i dawać masę frajdy. Jednak nie wypełniając celów misji głównych, nie poznamy wszystkich terenów Nowego Świata, a co za tym idzie - nie upolujemy potworów, z którym wcześniej nie mieliśmy do czynienia.

Najczęściej nowe zadania Przydzielone będzie nam zlecać Dowódca, ale także Dowódca Zespołu Polowego. Warto z nimi rozmawiać, gdy nad ich głowami widnieje ikona wykrzyknika. Wówczas będą mieli do przekazania nam ważne informacje na temat celów misji. Zadania Przydzielone wybieramy w Księdze Zadań.

Opcjonalne

Zadania Opcjonalne to najczęściej drobne misje kurierskie, polegające na przyniesieniu z danej lokalizacji określonej ilość przedmiotów. W tym celu należy na mapie krainy przypiąć materiał, którego szukamy, aby świetliki wskazały na drogę do niego. Innym typem zleceń, na które natrafimy w Nowym Świecie, są: łapanie potworów, zabijanie ich i łowy.

Aby odebrać zadania Opcjonalne należy rozmawiać z postaciami spotykanymi w świecie gry. Jeśli widnieje ikona wykrzyknika nad ich głowami, warto z nimi wymienić kilka słów. Możliwe, że mają zadanie, które chcieliby nam zlecić. Jeżeli chcemy je wykonać, należy użyć Księgi Zadań, zlokalizowanej na Tablicy Zadań, u Przewodniczki bądź w Centrum Zgromadzeń.

016
Tablica Zadań - miejsce, gdzie aktywujemy zadanie Przydzielone, Opcjonalne, Śledztwo lub Wydarzenie, a także rozpoczniemy rozgrywkę sieciową.

Śledztwa

Ten typ zadań rejestrujemy w Centrum Zasobów. Dlatego najpierw należy udać się do jednej z osób pracujących w tym dziale i porozmawiać z nimi. Następnie w menu: Zarządzaj śledztwami wybieramy te, które chcemy wykonać. Aby je rozpocząć, należy je wybrać z poziomu Księgi Zadań.

Więcej na temat Śledztw znajdziesz na stronie: Monster Hunter World - rodzaje zadań: Ekspedycje, Zlecenia, Śledztwa, Dostawy.

Wydarzenia

Wydarzenia mają charakter tymczasowy, ograniczony czasowo i działają tylko w trybie sieciowym. Począwszy od premiery gry i uruchomienia serwerów, twórcy za jakiś czas będą dodawać nowe zadania. Warto co jakiś czas zaglądać do Księgi Zadań, aby sprawdzić, czy nie pojawiły się nowe zlecenia.

Każde takie zadanie ma określony limit czasu na jego wykonanie. Gdy okres zakończy się, zlecenie zniknie, choć możliwe, że w przyszłości znowu się pojawi.

017
Ekran z wyborem misji.

Rozgrywka sieciowa - kooperacja

Gra Monster Hunter World oferuje graczom rozbudowany komponent sieciowy polegający na wspólnej zabawie w kooperacji. Możemy grać ze znajomymi lub innymi graczami z całego świata, i polować na potwory w różnych trybach.

Ogłaszając nowe zadanie możemy określić ilość osób, które mogą uczestniczyć w rozgrywce. Limit to cztery osoby (łącznie z nami). Możemy również dołączyć do zadania ogłoszonych przez innych graczy, aby pomóc im w wykonywanych przez nich zadaniach, a także ruszyć im na pomoc, gdy ci wystrzelą flary alarmujące.

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Marcin Dolata

Marcin Dolata

Senior Guide Writer

Marcin zajmuje się w Eurogamer.pl tworzeniem poradników. Pierwsze gry uruchamiał spod DOS-a na monochromatycznym monitorze. Świetnie bawi się grając zarówno na PC, jak i konsoli.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami