Monster Hunter World - najlepsza broń, rodzaje, jaką wybrać

Wszystkie bronie i wskazówki dotyczące wyboru oręża.

Jaka broń jest najlepsza w grze Monster Hunter World? Nie ma na to jednoznacznej odpowiedzi, bo zależy ona tak naprawdę od preferencji gracza. Gra oferujesz szeroki wachlarz broni, i każdy znajdzie tutaj coś dla siebie.

Każda broń ma swoje mocne i słabe strony. Co więcej, w zależności od preferowanego stylu gry (ofensywny lub defensywny), wybór oręża będzie inny. Niezależnie jednak, jaką broń wybierzemy, należy wcześniej nauczyć się nią obsługiwać. To jest klucz do sukcesu w walce z potworami.

W tym celu warto odwiedzić obszar treningowy, który znajduje się w pokoju bohatera w mieście. Rozmawiając z Gospodarzem, możemy przenieść się na teren, gdzie do woli możemy ćwiczyć władanie każdą bronią dostępną w grze. Również warto sprawdzić wszystkie kombinacje ciosów, jakie dana broń oferuje.

Ze względu na charakterystykę broń można podzielić na kilka kategorii:

  • bronie dwuręczne - charakteryzują się ogromną siłą rażenia, jednak posługiwanie się nimi wymaga wprawy, ze względu na wolniejsze ruchy, spowodowane wielkością i ciężkością tego typu oręża;
  • bronie jednoręczne - kompromisowe rozwiązanie pomiędzy zadawanymi obrażeniami a mobilnością;
  • bronie z tarczą - dla graczy preferujących defensywny styl walki, ze względu na możliwość zasłonienia się tarczą przed uderzeniami potworów,
  • bronie dystansowe - zadawane obrażenie nie są tak wysokie, jak w przypadku innego oręża - co nie znaczy, że są niskie. Jednak to, co wyróżnia bronie dystansowe od pozostałych, to fakt, że nie trzeba walczyć z potworami w bliskim kontakcie.
020
Wybór broni jest pokaźny.

W każdej kategorii znajdziemy kilka modeli, które mają swoje własne właściwości, zarezerwowane tylko dla danego oręża. Dlatego też wymagają one wprawy. Nie ma sensu zniechęcać się od razu, gdy jakąś bronią źle nam się walczy. Po jakimś czasie, gdy nauczymy się podstawowych ruchów i ciosów, może się okazać, że broń, którą chcieliśmy skreślić początkowo, świetnie sprawuje się w walce z potworami.

Bronie dwuręczne, mimo ogromnej siły rażenia, wymagają odpowiedniego wyczucia, ze względu na zmniejszoną mobilność. Wymachiwanie nią na lewo i prawo nic nie da, gdyż szybki potwór ucieknie nam, zanim zadamy mu cios. Każde uderzenie bronią dwuręczną muszą być dobrze zaplanowane, bowiem nie dosyć, że nie zadamy obrażeń bestii, to jeszcze odsłonimy się, umożliwiając przeciwnikowi zadanie ataku. Raczej nie zaleca się ich początkującym graczom

021
Dwuręczny młot zadaje wiele obrażeń.

Bronie jednoręczne - takie jak długi miecz, owadzia glewia czy bliźniacze ostrza - dzięki połączeniu w zadawaniu dużych obrażeń z wysoką mobilnością, a także sprawnym posługiwaniem się unikami, świetnie nadają się dla początkujących graczy. Taktyka walki nimi skupia się na wyprowadzeniu kilku ciosów i przetoczeniu się lub oddaleniu się od przeciwnika.

Bronie z tarczą świetnie nadają się do defensywnego stylu walki, opartym na osłanianiu się tarczą, gdy przeciwnik wyprowadza swój atak. Kluczem jest tutaj koordynacja i wyczekiwanie na uderzenie potwora, osłona, a następnie wyprowadzenie kontrataku. Taki oręż wymaga wprawy i poznanie ruchów swojego oponenta.

Bronie dystansowe, pomimo swojej nazwy, nie pozwalają na wyprowadzanie ataków ze znacznej odległości. Nie ma na co liczyć, że władając tą bronią, będziemy mogli uciekać na drugi koniec areny walki, zadając - goniącemu nam potworowi - obrażenia, nie otrzymując żadnych. Ta broń działa w półdystansie, gdyż gdy się oddalimy od bestii, nie zranimy jej. Toteż należy trzymać naszego przeciwnika z dala od siebie, ostrzelać go, gdy się się zbliżymy, i najpewniej wykonać unik, by uchronić się od jego ciosów.

Jednakże - ze względu na to, że nie musimy trzymać się bardzo blisko potwora - jest ona zalecana dla początkujących graczy. Obrażenia nią nie są zbyt wysokie. Ubicie bestii może potrwać kilka chwil dłużej, jednak cierpliwość może się bardziej opłacić.

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Marcin Dolata

Marcin Dolata

Senior Guide Writer

Marcin zajmuje się w Eurogamer.pl tworzeniem poradników. Pierwsze gry uruchamiał spod DOS-a na monochromatycznym monitorze. Świetnie bawi się grając zarówno na PC, jak i konsoli.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami