Monster Hunter World - Kestodonowa awantura, Polowanie na Wielkiego Jagrasa

Polujemy na pierwszego potwora.

Po wykonaniu poprzedniej misji - Jagras ze Starodrzewu - możesz przystąpić do kolejnego zlecenia. Udając się do Przewodniczki lub aktywując Tablicę Zadań, rozpoczniesz kolejną misję z kategorii Przydzielone, czyli tej, która odpowiada za zadania głównego wątku fabularnego. Tym razem, w Starodrzewie, przyjdzie ci zbadać sprawę Kestodonów, i w konsekwencji przetrzebić ich populację.

W Starodrzewie będziesz również tropił i polował na Wielkiego Jagrasa. Będzie to pierwsza duża bestia, na którą przyjdzie ci zapolować.

Poniżej zostały opisane następujące zadania:

Misja: Kestodonowa awantura

  • Cel: przetrzebić populację Kestodonów (zabić trzech samców i pięć samic) oraz zabić Wielkiego Jagrasa
  • Warunki porażki: Omdlenia - 3.
  • Limit czasowy: 50 minut.
  • Nagroda: 1200 z.

Misję rozpocznie się w obozie. Idź za Dowódcą Zespołu Polowego. Na polanie zabij pierwsze Kestodony. Nie są to zbyt wymagający przeciwnicy, więc powinineś sobie szybko z nimi poradzić. Następnie rusz dalej, w kierunku plaży, gdzie będzie wypoczywała kolejna grupa Kestodonów. Tym razem zadanie wydaje się nieco trudniejsze, bowiem bestii jest więcej niż poprzednio.

Gdy je pokonasz, zbierz łupy z ich ciał. Dowódca Zespołu Polowego wytropi ślady potwora. Po chwili okaże się jest nim Wielki Jagras.

006
Pierwsze Kestodony spotkasz na polanie za obozem.

Misja: Polowanie na Wielkiego Jagrasa

  • Cel: zabić Wilekiego Jagrasa
  • Warunki porażki: Omdlenia - 3.
  • Limit czasowy: 50 minut.
  • Nagroda: 1200 z.

Zbieraj ślady, które przynoszą punkty badawcze, wskazywane przez świetliki. Podążając za nimi, natrafisz na trop bestii - wskażą ci drogę do celu. Czeka cię trochę wspinania i skakania, ale w końcu dotrzesz do Wielkiego Jagrasa, który ukrywa się w niżej położonym lasie.

Zaatakuj go, gdy będziesz gotowy. Walka będzie składać się z kilku faz, podczas których potwór będzie zmieniał nieco ataki i dynamikę ich wyprowadzania. Szczególnie uważaj na jego szarże, ataki ogonem (kiedy będziesz za nim), ataki łapani (kiedy będziesz stał naprzeciwko Jagrasa), a także przetoczenia, które potrafią odebrać sporo punktów życia.

007
Szukaj śladów Jagrasa, aby na niego zapolować.

Po zadaniu kilkunastu mocnych ciosów Jagras zacznie uciekać. Musisz go dogonić. Wtedy będzie zmęczony, co umożliwi ci wyprowadzenie serii ciosów, gdy ten będzie leżał na ziemi. Wykorzystaj to, aby zadać mu znaczne obrażenia. W drugiej części walki Jagras będzie wyprowadzał agresywniejsze i szybsze ataki, gdyż będzie rozłoszczony, dlatego musisz bardziej skupić się na obronie.

Dosyć łatwo przewidzieć ataki Jagrasa, więc używaj uników (przetaczania się), gdy zobaczysz, że potwór na ciebie szarżuje. Możesz też skorzystać z tarczy, o ile twoja broń taką posiada.

008
Jagras - mimo że jest sporych rozmiarów - nie jest trudnym przeciwnikiem do pokonania.

Po zakończonej walce zbierz materiały z ciała Jagrasa (kilkukrotnie). Obejrzyj film przerywnikowy, w którym poznasz nową bestię Pukei-Pukei. Zostaniesz przeniesiony do Astery.

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Marcin Dolata

Marcin Dolata

Senior Guide Writer

Marcin zajmuje się w Eurogamer.pl tworzeniem poradników. Pierwsze gry uruchamiał spod DOS-a na monochromatycznym monitorze. Świetnie bawi się grając zarówno na PC, jak i konsoli.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami