Ark: Survival Evolved otrzyma spin-off w stylu Minecrafta

Dinozaury i sześciany.

Popularne Ark: Survival Evolved doczeka się nietypowego spin-offu, inspirowanego Minecraftem. Gra pod tytułem PixArk ukaże się w marcu, w programie Early Access na Steamie oraz Xbox Game Preview na Xbox One.

Produkcję ujawniono pod koniec ubiegłego roku, jako wynik umowy licencyjnej podpisanej między Studio Wildcard - twórcami bazowego Ark - oraz Snail Games, które odpowiada właśnie za opisywany projekt.

Otrzymamy grę z otwartym światem, w której nie zabraknie żadnego z najważniejszych elementów Ark: Survival Evolved. Jest więc sztuka przetrwania, oswajanie dinozaurów, rzemiosło, budowanie bazy i zarządzenie plemieniem, w kooperacji.

Wszystko to jednak w nieco bardziej rozluźnionej, kolorowej stylistyce, z naciskiem właśnie na sześciany w stylu Minecrafta.

Jak napisano na Steamie, twórcy szykują rozbudowany edytor postaci i system postępów, włącznie z umiejętnościami i statystykami. W planach są też proceduralnie generowane zadania i losowo tworzone mapy, pełne pustyń, jaskiń, dżungli i przeróżnych istot.

PixArk stawia na zabawę w samotności lub w kooperacji, właśnie jako jedno plemię. Współpraca będzie najwyraźniej dostępna nie tylko przez sieć, ale także lokalnie.

1

„Poświęć czas na budowę ogromnej fortecy lub wykonaj zadanie w skomplikowanym systemie jaskiń” - czytamy w opisie. „Lataj na grzbiecie smoka i niszcz wrogów za pomocą magicznej różdżki, lub wskocz na plecy T-Rexa i strzelaj z wyrzutni rakiet. W świecie PixArk styl zabawy zależy od ciebie, musisz tylko przeżyć!”

Po okresie spędzonym we wspominanych programach wczesnego dostępu, gra w pełnej wersji ukaże się już nie tylko na PC i Xbox One, ale także na PS4 i Nintedo Switch, najpewniej jeszcze w tym roku.

Reklama

Skocz do komentarzy (2)

Autor

Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

Autor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Powiązane materiały

Na stronie

Dead by Daylight - poradnik i najlepsze porady

Jak grać ocalałym i zabójcą, mechaniki, przedmioty, rozwój postaci.

Sony: do rozwijania deweloperskich talentów nie wystarczą pieniądze

Kluczowe jest zapewnienie wolności kreatywnej.

Battlefield 4 z nagłym wzrostem popularności

EA musiało zwiększyć pojemność serwerów.

Komentarze (2)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami