Serwery Miitomo, pierwszej gry mobilnej wyprodukowanej i wydanej przez Nintendo, zostaną wyłączone 9 maja tego roku, nieco ponad dwa lata po debiucie.

Japońska korporacja nie ujawniła przyczyn stojących za taką decyzją, choć nie bez znaczenia jest zapewne fakt, że społecznościowa aplikacja nie cieszy się zbyt dużą popularnością.

1
Miitomo

Projekt debiutował w marcu 2016 roku, pozwalając graczom stworzyć własny awatar Mii oraz modyfikować jego wygląd za pomocą szeregu gadżetów. Wkrótce po premierze Miitomo cieszyło się ogromnym zainteresowaniem, lecz wydaje się, że fani byli po prostu ciekawi debiutu Nintendo na urządzeniach mobilnych, ponieważ liczba użytkowników równie szybko zaczęła spadać.

Wydaje się jednak, że aplikacja spełniła swoje zadanie. W tym okresie japońska firma uruchamiała bowiem nowy system kont, w którym - dzięki programowi - zarejestrowały się miliony osób. Popularnością cieszyły się także inicjatywy promujące inne gry, pozwalające odblokować gadżety między innymi w Splatoon.

Wyłącznie serwerów Miitomo nadal może być jednak pewną niespodzianką, ponieważ program oferował transakcje cyfrowe. Teraz wszystkie zakupione stroje przepadną.

„Jeśli włączycie aplikację po zakończeniu wsparcia, zobaczycie informację mówiącą o jej zamknięciu” - napisano na oficjalnej stronie. „Nie będziecie mogli korzystać z żadnych funkcji programu”.

Nintendo już wczoraj w nocy wyłączyło możliwość zakupu monet Miitomo.

Jako prezent pożegnalny, gracze logujący się do aplikacji otrzymują każdego dnia 2 tysiące jednostek wirtualnej waluty i pięć „biletów”, upoważniających do uruchamiania mini-gier.

Czy funkcje Miitomo i tysiące przygotowanych strojów powrócą w przyszłości? Nintendo nie chce zdradzić planów, ale program pozostaje obecnie jedynym sposobem na przebranie naszego awatara, pojawiającego się przecież także na innych platformach Nintendo.

Reklama