Xbox Game Pass także na PC. Gry Microsoftu dostępne w dniu premiery

W systemie Xbox Play Anywhere.

Microsoft zaskoczył wielu graczy wczorajszym ogłoszeniem, że usługa abonamentowa Xbox Game Pass będzie od teraz obejmować wszystkie produkcje na wyłączność na konsole Xbox One już w dniu ich premier. Okazuje się, że oferta dotyczy także PC.

Jak sprecyzował przedstawiciel korporacji, jeśli tytuł będzie dostępny na komputerach osobistych w ramach programu Xbox Play Anywhere, to w ramach Xbox Game Pass będzie można zagrać w niego także na PC, bez dodatkowych opłat.

Nadchodzące przykład takich produkcji to Sea of Thieves, Crackdown 3 oraz State of Decay 2.

Microsoft potwierdzał w przeszłości, że większość - jeśli nie wszystkie - ze swoich przyszłych pozycji first-party wyda jednocześnie na PC, więc można bezpiecznie założyć, że podobnie będzie z bardziej odległymi tytułami, jak nowe części Halo, Forza i Gears of War.

„Tak, jeśli tytuł jest w Xbox Play Anywhere, to abonenci Xbox Game Pass mogą zagrać także w wersję PC” - napisał na Twitterze Aaron Greenberg, jeden z menedżerów w dziale Xbox, w odpowiedzi na pytanie gracza.

Wydaje się więc, że w ten sposób Microsoft może zainteresować subskrypcją graczy, którzy nie posiadają nawet konsoli, a preferują zabawę na komputerze osobistym.

Wprowadzona w czerwcu ubiegłego roku usługa Xbox Game Pass umożliwia dostęp do ponad 100 pełnych gier cyfrowych na konsoli Xbox One, oraz tytułów z konsoli Xbox 360, dostępnych we wstecznej kompatybilności.

Cena wynosi 29 zł miesięcznie. Każdy posiadacz konta Xbox Live może skorzystać z bezpłatnego, 14-dniowego okresu testowego. Korzystanie z usługi Xbox Game Pass nie wymaga jednak abonamentu Xbox Live Gold.

Reklama

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (9)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami