Rainbow Six Siege zmienia format oficjalnych rozgrywek sieciowych

Amatorskich i profesjonalnych.

Ubisoft ogłosił nową formułę aktualizacji i zmagań w Rainbow Six Siege, od poziomu amatorskiego do profesjonalnego, na okres 2018-2020. Nowa struktura ma wspierać rozwój sceny e-sportowej i zostanie wdrożona w czerwcu obecnego roku.

Oficjalny turniej Pro League będzie składał się z dwóch sezonów, po sześć miesięcy każdy, rozgrywanych od czerwca do listopada i od grudnia do maja.

Na zakończenie każdego z półrocznych okresów odbędą się finały, w których weźmie udział osiem najlepszych drużyn - po dwie z każdego regionu: Azja-Pacyfik, Europa, Ameryka Południowa i Ameryka Północna.

Uczestnicy będą rywalizować o nagrody w łącznej puli 275 tysięcy dolarów. Format sześciomiesięczny zostanie wdrożony w czerwcu, co oznacza, że konieczny jest sezon „przejściowy” - czyli siódmy - Pro League. Ten będzie trwał trzy miesiące, z finałami w USA w połowie maja 2018 roku.

1
Plany na przeszłość

Inną fundamentalną zmianą są dwa turnieje Majors, w stylu CS:GO. Oprócz lutowych Six Invitational, w sierpniu zorganizowany zostanie „Six Major”. Pierwsza edycja - Six Paris Major - odbędzie się w Paryżu, w sierpniu. W Six Paris Major i Six Invitational dostępne będą pule nagród - odpowiednio - 350 i 500 tysięcy dolarów. W obu turniejach weźmie udział po 16 drużyn z całego świata.

Dla mniej profesjonalnych zwolenników rywalizacji szykowane są cotygodniowe turnieje online, na wszystkich platformach. Dostępne będą także puchary społeczności i lokalne drabinki rywalizacji. Na różnych terytoriach, przez cały rok organizowane będą też imprezy „Minor”.

Tymczasem w dniach 13-18 lutego w Montrealu odbędzie się druga edycja Six Invitational, która wyłoni najlepszych graczy świata, rywalizujących o pulę nagród w wysokości 500 tysięcy dolarów, w największym jak dotąd turnieju. Zabraknie niestety zawodników z Polski.

Reklama

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami