Google zatrudniło byłego menedżera z PlayStation i Xbox

Firma zainwestuje w gry?

Phil Harrison jest jedną z niewielu osób, które mogą pochwalić się długą i udaną karierą nie tylko w PlayStation, ale także w dziale Xbox. Teraz menedżer dołączył do Google.

Zajmie stanowisko wice-prezydenta i menedżera generalnego, o czym sam zainteresowany poinformował na Twitterze. „Przeprowadzam się (ponownie) do Kalifornii” - dodał, nawiązując do lat 90., gdy pracował w Sony oraz Mindscape International.

To ostatnie studio było pierwszym etapem menedżerskiej kariery Harrisona. W 1992 roku dołączył do Sony, zajmując przeróżne stanowiska, w tym - kluczowe - jako szef Sony Computer Entertainment Worldwide Studios, odpowiedzialnego za wszystkie studia deweloperskie.

W 2008 roku Harrison opuścił Sony, by kontynuować karierę w Infogrames, a później w Atari i Gaikai. W 2012 roku przeszedł do Microsoftu, gdzie pracował do 2015 r.

1
Phil Harrison za czasów Xbox

Nie jest obecnie jasne, czym zajmie się teraz menedżer w Google. Objęcie wysokich stanowisk, w połączeniu z brakiem oficjalnej informacji prasowej na ten temat, wskazuje na sporą tajemniczość. Można jednak zakładać, że mowa o grach wideo.

Google już teraz jest szeroko zaangażowane w świat wirtualnej rozgrywki, czy to poprzez transmisje w serwisie YouTube, czy to sprzedaż gier mobilnych na system operacyjny Android. Dla nowego menedżera na pewno nie zabraknie zajęć.

W wywiadzie z Eurogamerem - w ubiegłym roku - Harrison z entuzjazmem wypowiadał się zwłaszcza na temat rzeczywistości rozszerzonej i wirtualnej, więc być może zajmie się także sprzętem.

Reklama

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (4)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami