Dragon Ball FighterZ to udana bijatyka. Pierwsze recenzje i oceny

Przystępna walka i ładna oprawa.

Premiera Dragon Ball FighterZ w najbliższy piątek, więc w sieci zaczęły pojawiać się pierwsze recenzje bijatyki. Bandai Namco opublikowało zaś zwiastun przypominający o debiucie gry.

Dziennikarze są raczej zgodni: nowa produkcja na podstawie przygód Goku i spółki należy do udanych. Średnia ocen tytułu w serwisie Metacritic waha się - w zależności od platformy - między 88 a 89 procent.

01
Biedny Freezer

Niektóre serwisy nie zdecydowały się jednak na opublikowanie finalnych recenzji, z ostatecznym werdyktem czekając na uruchomienie serwerów i przetestowanie trybu multiplayer. Uznano, że ewentualne problemy z zabawą wieloosobową mogą zaważyć na nocie.

Chwalony jest przede wszystkim przystępny system walki. Portal EGM wystawił ocenę 9/10, podkreślając, że mechanika jest na tyle prosta, że podstawy rozgrywki powinni przyswoić nawet osoby niemające zbyt wielkiego doświadczenia w gatunku. Zwrócono jednak uwagę, że postaciom przydałby się nieco bardziej zróżnicowany zakres ruchów.

Podobnie uważa dziennikarz Trusted Reviews. W swoim tekście - zwieńczonym notą 4,5/10 - stwierdził, że poszczególni wojownicy nie różnią się od siebie zbytnio. Docenia jednak inne elementy: oprawę graficzną żywcem wyjętą z serialu anime oraz szereg dostępnych wariantów rozgrywki.

GameSpot przyznał zaś ocenę 9/10, zaznaczając jednak, że werdykt nie jest ostateczny. Recenzentowi także podoba się system walki, ale narzeka nieco na kampanię fabularną, która rzekomo odstaje od innych aspektów bijatyki.

Poniżej zbiór ocen w wybranych serwisach:

Dragon Ball FighterZ ukaże się 26 stycznia na PC, PS4 i Xbox One.

Za produkcję odpowiadają twórcy serii Guilty Gear. Ich nowe, opisywane dzieło to bijatyka tagowa, stawiająca na starcia 3 kontra 3. W walce w dowolnym momencie zmieniamy postaci.

Nie zabraknie trybu fabularnego. Historia podzielona jest na trzy akty, a w każdym przyjrzymy się wydarzeniom z innej perspektywy - bohaterów, złoczyńców i androidów.

W chwili obecnej znamy już 24 wojowników, którzy pojawią się w grze. To między innymi Goku, Vegeta, Trunks, Nappa, Android 18, Beerus, Goku Black, Gotenks, Freeza, Cell i Buu.

Reklama

Skocz do komentarzy (1)

Autor

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (1)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami