Bryan Mantia, były perkusista Guns N' Roses i Buckethead, pracuje nad muzyką dla gry Cyberpunk 2077, powstającej w polskim studiu CD Projekt Red.

- Obecnie skupiam się głównie na komponowaniu - przyznał artysta w maju ubiegłego roku (dzięki, PSU). Rozmowa pojawiła się w świadomości graczy po tym, jak nazwisko kompozytora wymieniono w serwisie IMDB.

- Ten projekt jest pewnym wyzwaniem, ponieważ deweloperzy poprosili mnie o muzykę, której jeszcze nikt nie słyszał, jeśli ma to sens... - mówi Mantia na temat Cyberpunk 2077. - Szukają muzyki, która powstałaby w 2077 roku...

Wydaje się więc, że po zajęciu miejscu za kierownicą latającego samochodu w futurystycznej produkcji nie usłyszymy niestety „Africa” w wykonaniu Toto, jak było w GTA: Vice City.

- Podoba mi się to, ponieważ lubię takie „szumy” i wydaje mi się, że właśnie w takim kierunku muzyka pójdzie w następnych 60 latach - śmieje się Mantia. - Każda częstotliwość słyszalna przez ludzkie ucho, od 20 Hertzów do 20 kHz. Świetnie mi się eksperymentuje!

Bryan Mantia po zakończeniu prac nad album „Chinese Democracy” dla Guns N' Roses zajął się głównie produkowaniem i nagraniami studyjnymi, wspierając między innymi Bucketheada czy Serja Tankiana.

Serwis IMDB sugeruje, że muzykę dla Cyberpunk 2077 współtworzy także Melissa Reese (jako duet Brain & Melissa, właśnie z Mantią), która ma za sobą między innymi komponowanie dla Playstation Home, Infamous 2, Twisted Metal czy Bloodborne.

Reklama