Serial Wiedźmin od Netflixa nabiera kształtów. Ukończono scenariusz pierwszego odcinka

Prace trwają.

Powstający dla platformy Netflix serial „Wiedźmin” nabiera coraz wyraźniejszych kształtów. W tym tygodniu zakończono prace nad scenariuszem pierwszego odcinka.

Lauren S. Hissrich - producentka projektu - opublikowała na swoim Twitterze zdjęcie prezentujące fragment ostatniej strony skryptu pilotażowego epizodu adaptacji. Oczywiście nie ujawniła żadnych konkretnych szczegółów.

Jakiś czas temu zdradziła, że serial o przygodach Geralta z Rivii znajduje się na bardzo wczesnym etapie prac. Przed twórcami długa droga, ponieważ nie rozpoczęto jeszcze przesłuchań aktorów do poszczególnych ról.

Hissrich jest nie tylko producentką wykonawczą telewizyjnego „Wiedźmina”, ale także tak zwanym showrunnerem, odpowiedzialnym za całokształt projektu. Na początku roku zajmowała się przygotowaniem dokumentu zawierającego najważniejsze informacje na temat adaptacji.

Warto zaznaczyć, że w przeszłości pracowała dla Netflixa nad superbohaterskimi serialami „Daredevil” i „Defenders”. Na koncie ma również „Powers” od amerykańskiej stacji Starz, a wcześniej między innymi kilka odcinków „Prezydenckiego pokera”.

Ekranizację losów Geralta zapowiedziano w maju, choć dotychczas nie podano zbyt wielu szczegółów. Wiadomo jedynie, że za produkcję odpowiadają Platige Image oraz Sean Daniel Company.

Zobacz: Netflix i nowości na luty 2018

Z pierwszych informacji wynikało, że w projekt zaangażowany jest twórca powieściowego oryginału - Andrzej Sapkowski. Kilka dni temu pisarz jednak dał do zrozumienia, że w rzeczywistości nie uczestniczy w pracach.

Daty premiery serialu „Wiedźmin” na razie nie ujawniono. Nieoficjalnie mówi się o końcówce obecnego roku, lecz takie plany wydają się być mało prawdopodobne.

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

O autorze

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami