Mobilna gra RPG Harry Potter: Hogwarts Mystery doczekała się pierwszego zwiastuna, z przelotnym spojrzeniem na ujęcia rozgrywki włącznie.

To jedna z dwóch produkcji rozwijanych obecnie przez Warner Bros. na bazie popularnej licencji. Firma wydawnicza stworzyła w tym celu nowy podmiot - Portkey Games.

W Hogwarts Mystery otrzymujemy list zapraszający do nauki w słynnej szkole magii, gdzie spotykamy wiele słynnych postaci z książek i filmów.

Akcja toczy się jednak przed wydarzeniami znanymi z powieści JK Rowling, więc nie spotkamy samego Harry'ego. Jest za to Nymphadora Tonks oraz Bill Weasley, a także Snape, McGonagall i lubiany przez wszystkich Hagrid.

Za prace odpowiada studio Jam City, szykując „rozbudowane opowieści oraz mniejsze historie, jak zadania związane z budowanie relacji z postaciami” - zapewniają twórcy.

Nie znamy jeszcze daty premiery Harry Potter: Hogwarts Mystery.

Drugą finansowaną przez Portkey Games produkcją mobilną w popularnym uniwersum jest obecnie Harry Potter: Wizards Unite, bazujące na założeniach znanych z Pokémon Go i rozwijane przez deweloperów tej produkcji - studio Niantic.

Reklama