Destiny 2 notuje kolejny tydzień pełen problemów, Bungie przeprasza

Kłopoty z nagrodami.

Kolejny tydzień, kolejne kontrowersje w społeczności fanów Destiny 2.

Najnowsze problemy dotyczą powracającego trybu Mobilizacja Frakcji oraz - ponownie - nietypowych rozwiązań związanych z nagradzaniem graczy biorących udział w zmaganiach.

Krytyka dotyczy głównie niejasnych „opóźnień” w otrzymywaniu przedmiotów. Specjalny system miał sprawić, by użytkownicy nie byli nagradzani zbyt często, lecz część fanów sugerowała, że była „blokowana” w ten sposób nawet podczas normalnej rozgrywki.

Wykrycie nietypowego rozwiązania wywołało sporą falę narzekań. To bowiem już kolejna ukryta mechanika, która sztucznie reguluje postępy graczy w Destiny 2, bez informowania ich o takich działaniach.

Podobnie było w przypadku spowalniania zdobywania punktów doświadczenia. Po wizerunkowym fiasku związanym z tym rozwiązaniem Bungie obiecywało większą przejrzystość działań, ale fani sugerują teraz, że zmieniło się niewiele, a kolejna tajna „blokada” tylko to potwierdza.

Zobacz: Destiny 2 - Poradnik, Solucja

Teraz deweloperzy przyznali na oficjalnym blogu, że system faktycznie działał „pod maską”. Przedstawiciele studia zapewniają też, że w zbyt dużym stopniu wpływał na rozgrywkę.

Tłumacząc zastosowanie opóźnienia w tempie otrzymywania nagród, przedstawiciel studia wyjaśnił, że podczas pierwszej Mobilizacji Frakcji gracze znaleźli sposób na oszukanie gry i pozyskanie setek tokenów bez oddania jednego strzału. Stąd wprowadzenie blokady.

1
Jeden z zestawów pancerzy w Mobilizacji Frakcji. Gracze uważali, że będą mogli zdobyć cały komplet w ramach jednego wydarzenia, co nie jest prawdą.

Twórcy zapewniają, że szykują odpowiednie zmiany, które powinny pojawić się w grze przed kolejną edycją tego wydarzenia specjalnego.

Bungie przeprosiło także za niejasną komunikację w sprawi nagród. Mobilizację Frakcji reklamowano screenami imponujących pancerzy, lecz okazało się, że gracze mogą zdobyć tylko poszczególne części, więc zgromadzenie kompletu zajmie długi czas.

Reklama

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami