Age of Empires: Definitive Edition - premiera 20 lutego

Za niecałe 100 zł.

Po ostatnim opóźnieniu, strategia Age of Empires: Definitive Edition ukaże się w przyszłym miesiącu. Premiera 20 lutego, wyłącznie na PC.

Początkowo zakładano, że odświeżona wersja klasyka zadebiutuje jeszcze w październiku ubiegłego roku, ale tego terminu nie udało się dotrzymać, ponieważ deweloperzy potrzebowali więcej czasu na doszlifowanie szczegółów.

1
W oczekiwaniu na wololololo

W sklepie Microsoftu można już składać zamówienia przedpremierowe. Age of Empires: Definitive Edition wyceniono na 92,49 zł.

Jednocześnie poinformowano, że trwające już od jakiegoś czasu, zamknięte testy trybu sieciowego zostaną rozszerzone o kolejne 100 tysięcy graczy. Zapisy ruszą na oficjalnej stronie od 25 stycznia.

Produkcja zaoferuje nie tylko lepszej jakości oprawę graficzną, ale też zremasterowaną ścieżkę dźwiękową oraz odświeżoną rozgrywkę. Autorzy chcą wyeliminować wszelkie mechanizmy, które wydają się archaiczne z punktu widzenia współczesnego gracza.

Otrzymamy więc większą swobodę poruszania się jednostek, kolejne poziomy przybliżania i oddalania widoku, lepsze znajdywanie ścieżek przez jednostki, współczesny interfejs, tworzenia grup czy drzewko technologiczne.

Od nowa nagrano nie tylko orkiestralną muzykę, ale zarejestrowano także narrację dla każdej misji w kampaniach fabularnych. Do tego ulepszony edytor, osiągnięcia i tak dalej.

Studio Relic Entertainment rozwija obecnie całkiem nową odsłonę serii, Age of Empires 4. Tytuł zapowiedziano w sierpniu ubiegłego roku, lecz na efekty prac zapewne przyjdzie jeszcze poczekać.

Osobno dowiedzieliśmy się wtedy, że również Age of Empires 2 oraz 3 doczekają się wydań z podtytułem Definitive Edition.

Reklama

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (2)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami