Nintendo Labo to interaktywne zabawki z kartonu dla Switch

Nietypowy pomysł z Japonii.

Nintendo nie od dzisiaj słynie z nietypowych pomysłów i unikatowego podejścia do wirtualnej rozrywki. Najnowszym projektem tego typu jest Nintendo Labo, linia interaktywnych zabawek z kartonu dla konsoli Switch.

Założenia mówią o „budowaniu i zabawie w ramach wrażeń zaprojektowanych z myślą o inspirowaniu kreatywnych umysłów i wesołych serc” - czytamy w opisie, który nie oferuje raczej zbyt wielu szczegółów.

Bardziej pomocny jest poniższy materiał wideo. Nintendo Labo zaczyna jako płaskie kartonowe płyty z przetłoczeniami, które można następnie zaginać, tworząc przeróżne kształty: motor, pianino, wędkę, robota i tak dalej. Kreacje tego typu określane są jako Toy-Con.

Najważniejszy jest fakt, że kartonowe zabawki można następnie połączyć z elementami Nintendo Switch, pozwalając na interakcje. Dla przykładu, włożenie ekranu konsoli do pianina i umieszczenie z boku Joy-Cona pozwala odgrywać proste melodie, jak na prawdziwym instrumencie.

Producent tłumaczy, że kamera na podczerwień wbudowana w prawy Joy-Con wykrywa, które klawisze są wciskane i przekazuje informacje do wbudowanego głośnika. Ważną częścią wrażeń będzie także edukacja użytkowników, wyjaśniająca działanie budowanych urządzeń.

1
Zestaw Variety Kit przed złożeniem

Idąc dalej, kartonowa wędka może posłużyć do łowienia wirtualnych ryb w leżącej na podłodze konsoli. Wyświetlacz możemy zamontować także w motocyklu, a do tego są też zdalnie sterowane samochody, interaktywny dom, zabawy z fizyką i tak dalej.

Toy-Cony będą skomplikowane, a ich złożenie ma być pewnym wyzwaniem - dla młodszych użytkowników. Nic nie stoi na przeszkodzie, by następnie zająć się malowaniem kartonowych konstrukcji. W planach jest już zestaw z gadżetami, obejmujący naklejki i kolorowe taśmy.

Premiera 27 kwietnia. W sprzedaży pojawią się wtedy dwa pakiety, z materiałami do budowania oraz odpowiednim oprogramowaniem na Nintendo Switch.

Zestaw Variety Kit obejmie zdalnie sterowany samochód, wędkę, domek, motor i pianino, prezentowane w powyższym trailerze. Robot Kit - jak sugeruje sama nazwa - zawiera kostium robota.

Nie znamy cen w euro, lecz w USA pierwszy pakiet będzie kosztował 70 dolarów (ok. 239 zł), a drugi będzie o 10 dol. droższy (ok. 273 zł). Nie jest obecnie jasne, czy zabawki trafią także do Polski.

Reklama

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (7)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami