Battlefield 1: Apokalipsa i pięć nowych map. Premiera w lutym

Szczegóły na temat kolejnego DLC.

Studio DICE ujawniło szczegóły na temat kolejnego DLC do strzelanki Battlefield 1. Premiera dodatku zatytułowanego Apokalipsa w lutym dla posiadaczy Premium, choć dokładnego terminu nie podano.

Rozszerzenie zaoferuje pięć nowych map do trybu sieciowego. Pierwszą - Passchendaele - osadzono w wiosce położonej w pobliżu belgijskiego miasta Ypres. Następną jest Kobard, która odtworzy stoczone nieopodal rzeki Soczy starcie między Austrią i Włochami.

01
Mapa osadzona na polach kukurydzy nad Sommą - grafika koncepcyjna

Twórcy podkreślają, że obie wymienione plansze stworzono w oparciu o „najstraszliwsze bitwy” I wojny światowej.

Trzeci poziom z dodatku umiejscowiono zaś na polach pszenicy nad francuską rzeką Sommą. Uczestnicy zabawy spróbują więc swoich sił w największej potyczce konfliktu zbrojnego z początku ubiegłego wieku.

Natomiast ostatnie dwie mapy - Niebo nad Londynem i Na krawędzi - zaprojektowano z myślą o nowym trybie, który wejdzie w skład DLC. W wariancie Powietrzny szturm gracze zmierzą się w walkach podniebnych, ale na razie nie podano konkretnych szczegółów.

Apokalipsa wprowadzi również następną porcję wyposażenia. Pojawią się miedzy innymi dwa samoloty - Hansy Brandenburg GI i Airco DH10. W planach też kolejne narzędzia do walki wręcz, w tym tasak rzeźniczy i łom.

02
Przeznaczona do trybu Powietrzny szturm mapa Na krawędzi - grafika koncepcyjna

Poza tym gra wzbogaci się o sześć nowych broni palnych, wśród których znajdzie się pistolet maszynowy Chauchat-Ribeyrolles. Do tego gadżety pokroju przeznaczonego dla klasy szturmowca działa przeciwlotniczego.

Twórcy przygotowują także zestaw kolejnych rang, przydziałów służby, specjalizacji i nieśmiertelników.

Warto przypomnieć, ze do 22 stycznia gracze mogą za darmo przetestować Premium, uzyskując w ten sposób bezpłatny dostęp do treści z trzech wcześniejszych DLC - W imię cara, Nie przejdą i Niespokojne wody.

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer  |  Pirlond

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami