FoxNet Games - zajmujący się interaktywną rozrywką oddział wytwórni 21st Century Fox - poinformował o przejęciu studia Cold Iron. Zespół przygotuje nową strzelankę w uniwersum „Obcego”.

Szczegółów na temat projektu nie ujawniono zbyt wiele, choć wiadomo, że trafi na PC i bliżej niesprecyzowane konsole. Podkreślono jednak, że gra „zbada obszary świata, którego fani nie mieli okazji dotychczas doświadczyć”.

01
Ostatnią grą z ksenomorfami było Obcy: Izolacja

Daty premiery nie podano, co jednak nie jest zaskoczeniem - prace nad produkcją mają się dopiero rozpocząć.

Wspomniane Cold Iron to szerzej nieznana ekipa założona w 2015 roku przez byłych pracowników studia Cryptic, które znane jest przede wszystkim z sieciowych City of Heroes i Star Trek Online. W zespole są też deweloperzy, którzy w przeszłości zaangażowani byli w powstawanie między innymi BioShock Infinite, Doom i serii Borderlands.

Niewykluczone, że strzelanka w uniwersum „Obcego” również zaoferuje elementy rozgrywki wieloosobowej. Tak przynajmniej sugeruje prezes FoxNet Games - Aaron Loeb.

- Cold Iron dodaje do naszego arsenału nowy wymiar gier: przeznaczone do długich rozgrywek produkcje MMO tworzone z myślą o posiadaczach PC i konsol - zdradził w rozmowie z serwisem GameIndustry.

- Rodzaj tytułów tworzonych przez studio umożliwi nam głębsze zbadanie światów naszych marek, począwszy od „Obcego” - dodaje.

Loeb podkreśla, że strzelanka z ksenomorfami jest zaledwie początkiem. Menedżer chce, by gry stały się dla 21st Century Fox równie ważne, co seriale telewizyjne i filmy kinowe. W planach są więc kolejne projekty.

Dotychczas wytwórnia ograniczała się jedynie do udzielania licencji zewnętrznym firmom. Przykładowo prawami do „Obcego” dysponowała Sega, a ostatnim tytułem w świecie wykreowanym przez Ridleya Scotta było Obcy: Izolacja od Creative Assembly.

Warto zaznaczyć, że niedawno 20st Century Fox zostało przejęte przez koncern Disney. Nie wiadomo, w jakim stopniu na zmianę strategii wpłynął nowy właściciel.

Obecnie FoxNet Games przygotowuje jeszcze - we współpracy ze studiem Seismic Games - zmierzające na platformy mobilne Marvel Strike Force. Produkcja jest nastawioną na sieciowe zmagania grą RPG ze Spider-Manem, Iron-Manem i innymi superbohaterami.

Reklama

O autorze

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Redakcja Eurogamer.pl

Piotrek zajmuje się w naszym serwisie głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Więcej artykułów od Piotr Bicki