Sprzedaż gier w UK: GTA 5 na czele, 226 tygodni po debiucie

PUBG liderem na Steamie.

Przedstawiciele firmy Chart-Track opublikowali najnowsze zestawienie sprzedaży nowych gier w Wielkiej Brytanii.

Wydaje się, że każdy gracz na Ziemi posiada już co najmniej dwie kopie GTA 5, lecz produkcja Rockstara nadal pojawia się na listach bestsellerów. Tytuł wydany w 2014 roku tylko 34 razy nie zmieścił się w pierwszej dziesiątce poniższego zestawienia, spędzając w niej łącznie 192 tygodnie.

1
GTA 5 wiecznie żywe

Teraz, 226 tygodni po premierze, Grand Theft Auto 5 ponownie jest liderem.

Tytuł okupuje pozycję lidera po raz 14. Lepszym wynikiem może pochwalić się tylko Wii Fit (16 tygodni) oraz Who Wants To Be A Millionaire (18 tygodni).

Na drugim miejscu jest ponownie Call of Duty: WW2, a FIFA 18 musi zadowolić się najniższym stopniem na podium, przed Assassin's Creed Origins. Wysoka sprzedaż Nintendo Switch poprawiła wynik Mario Kart 8 Deluxe, a w pierwszej dziesiątce jest też The Legend of Zelda: Breath of the Wild oraz Super Mario Odyssey.

Poniżej pierwsze dziesięć miejsc na liście sprzedaży w Wielkiej Brytanii, według liczby egzemplarzy. Dane dotyczą okresu 7 - 13 stycznia:

Ten tydzień Poprzedni tydzień Tytuł
1 3 Grand Theft Auto 5
2 2 Call of Duty: WW2
3 1 FIFA 18
4 4 Assassin's Creed Origins
5 12 Mario Kart 8 Deluxe
6 7 PlayerUnknown's Battlegrounds
7 4 Star Wars: Battlefront 2
8 9 The Legend of Zelda: Breath of the Wild
9 10 Forza Motorsport 7
10 8 Super Mario Odyssey

Serwis Chart-Track zajmuje się jedynie sprzedażą gier w pudełkach, dlatego warto spojrzeć na pierwszą dziesiątkę z ubiegłego tygodnia na Steamie - największym sklepie z grami w wersji cyfrowej na PC.

PlayerUnknown's Battlegrounds ponownie znalazło się na pierwszym miejscu, już po raz 43. z rzędu. Drugie jest They Are Billions, czyli niezależna strategia, koncentrująca się na budowaniu bazy chroniącej przed zombie. Podium zamyka nietypowa gra logiczna Human: Fall Flat.

Counter-Strike: Global Offensive awansowało na czwartą lokatę, co tradycyjnie wiąże się najpewniej ze startującym w weekend turniejem z cyklu Major. Jedną pozycję wyżej jest także Divinity: Original Sin 2.

Grand Theft Auto 5 jest szóste, przed nową przepustką sezonową dla Rainbow Six Siege, zaktualizowaną strategią Northgard oraz niezależnym Slay the Spire z Early Access.

Poniżej pełne zestawienie sprzedaży na Steamie z ubiegłego tygodnia, według przychodów. Dane dotyczą okresu 7 - 13 stycznia:

Ten tydzień Poprzedni tydzień Tytuł
1 1 PlayerUnknown's Battlegrounds
2 3 They Are Billions
3 4 Human: Fall Flat
4 5 Counter-Strike: Global Offensive
5 6 Divinity: Original Sin 2
6 2 Grand Theft Auto 5
7 - Rainbow Six Siege - Rok 3
8 - Northgard
9 - Slay the Spire
10 - Rainbow Six Siege

Reklama

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (1)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami