Sapkowski nie jest zaangażowany w prace nad serialem „The Witcher”

Pomimo roli konsultanta.

Andrzej Sapkowski przyznał, że nie ma żadnej wiedzy na temat postępów w pracach nad serialem „Wiedźmin” od Netflixa i najwyraźniej nie zamierza zmieniać tego stanu rzeczy.

Podczas ujawnienia projektu w maju ubiegłego roku pewne zaskoczenie fanów wywołał fakt, że pisarz - dotychczas stroniący od podobnych stanowisk - jest „konsultantem kreatywnym” przy projekcie. Wygląda jednak na to, że zakończy się na pozorach.

- Jak z wszystkimi adaptacjami, czy to pierwszą, czy ostatnią, nie jestem zaangażowany w prace - przyznał Sapkowski w rozmowie z portugalskim serwisem JPN. - W mojej opinii książki to książki, a adaptacje to adaptacje. Jak pisał Kipling, Wschód i Zachód nigdy się nie zejdą.

- Tak samo jest z adaptacjami i oryginałem. Adaptacje trzeba dostosować. To wszystko, co mogę powiedzieć, ponieważ podpisałem kontrakt, który nakłada duże kary finansowe za ujawnienie czegokolwiek. Dla mnie to dobrze, bo nic nie wiem. Więc nie mogę nic powiedzieć.

Sapkowski wypowiada się więc w dobrze znanym stylu, wyraźnie rozdzielając swoje książki od wszelkich prób przeniesienia ich na inne media, jak gry od CD Projekt Red.

- Nie jestem zaangażowany i tak pozostanie. Netflix zapomniał uwzględnić moją osobistą opinię w kontrakcie, a ta opinia jest taka, że nie wiem i nigdy nie będę nic wiedział na temat produkcji.

1
Spider-Man?

Pomimo tak kategorycznych zapewnień część fanów nadal ma nadzieję, że Sapkowski wypełnia rolę konsultanta, ale teraz po prostu żartuje, ponieważ chce w ten sposób uciąć temat i uniknąć wspominanych kar finansowych.

„Jestem podekscytowany tym, że Netflix będzie odpowiedzialny za adaptację moich powieści. Liczę na to, że adaptacja będzie wierna materiałowi źródłowemu i motywom, które zawarłem w tych historiach na przestrzeni 30 lat” - zapewniał pisarz w ogłoszeniu serialu. „Cieszę się wiedząc jak wartościowy zespół został zebrany w celu przeniesienia moich bohaterów na ekran”.

Serial „The Witcher” nie ma jeszcze daty premiery. Projekt jest podobno na bardzo wczesnym etapie prac.

Reklama

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (11)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami