Platformowe Rad Rodgers trafi na PS4 i Xbox One - premiera 21 lutego

Do tego aktualizacja na PC.

Sfinansowana na Kickstarterze platformówka Rad Rodgers trafi w przyszłym miesiącu na konsole PS4 i Xbox One, w rozbudowanej wersji. Premiera 21 lutego. Cenę ustalono na 19,99 euro (ok. 84 zł).

Wersja PC - pod tytułem Rad Rodgers: World One - ukazała się na komputerach osobistych już w 2016 roku. Wszystkie usprawnienia wprowadzane z myślą o nowych platformach docelowych trafią na komputery osobiste w ramach darmowej aktualizacji, także 21 lutego.

1
Rad i Dusty

Te innowacje to sieciowe listy najlepszych wyników, kapelusze dla głównego bohatera, nowe poziomy i bossowie, grafiki koncepcyjne do odblokowania, zagadki logiczne, rodzaje wrogów oraz broń.

Projekt nawiązuje do platformówek, które ukazywały się na komputerach osobistych w latach 90. ubiegłego wieku. Wśród swoich inspiracji autorzy wymieniają takie pozycje, jak Commander Keen, Conker, Ruff'n'Tumble i Jazz Jackrabbit.

Głównym bohaterem jest tytułowy Rad - chłopiec, który wolny czas poświęca grom wideo. Pewnego dnia zostaje wciągnięty do cyfrowego świata, stając się protagonistą swojej ulubionej produkcji.

Za prace odpowiada studio Interceptor Entertainment, znane głównie z odświeżonej edycji strzelanki Rise of the Triad. Z tej produkcji zapożyczono nawet jeden z modeli broni - Excalibat. Za konwersję odpowiada Slipgate Studios.

W przetrwaniu w wirtualnej rzeczywistości pomaga konsola o imieniu Dusty - nie tylko udziela cennych rad, ale też pełni funkcję uzbrojenia. Warto zaznaczyć, że głosu maszynie udzielił sam Jon St. John - aktor znany z głównej roli w Duke Nukem.

Przygotowane poziomy zostały wykonane w trzech wymiarach, ale wydarzenia przedstawiono w tradycyjnej, dwuwymiarowej perspektywie. To oznacza, że akcję obserwujemy z boku ekranu.

Reklama

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami