Celeste. Fragmenty rozgrywki w materiale z nowej gry twórcy Towerfall

Wspinaczka na szczyt.

W sieci pojawił się materiał prezentujący fragmenty rozgrywki z platformówki Celeste - nowego projektu od twórcy udanego Towerfall.

Nagranie opublikowane przez serwis IGN trwa dziewięć minut. Film przedstawia sam początek gry - prolog oraz pierwszy rozdział.

01
Niebezpieczna wyprawa

W produkcji gracze wcielą się w rudowłosą Madeline. Dziewczyna chce wspiąć się na szczyt tytułowej góry Celeste, co nie jest prostym zadaniem.

Bohaterka dysponuje jedynie dwoma ruchami: skokiem i krótkim zrywem. Po wykonaniu tej drugiej akcji, włosy podopiecznej stają się niebieskie, symbolizując brak energii. Jeżeli jednak złapie zawieszony w wybranych miejscach klejnot, może wykonać następny zryw.

Oczywiście w trakcie swojej przygody Madeline musi zmagać się z szeregiem przeszkód. Odwiedzane plansze najeżone są różnymi pułapkami, w tym wystającymi z powierzchni kolcami. Pokonanie poszczególnych przeszkód wymaga dużej zręczności.

Po drodze dziewczyna natknie się też na postacie niezależne. W filmie pokazano dwie - staruszkę ostrzegającą przed wyprawą na szczyt góry oraz podróżnika z Seattle.

Produkcja w większości okraszona jest grafiką w stylu pixel-art. Wyjątkiem jest ekran wyboru etapów, charakteryzujący się bardziej tradycyjną oprawą.

Niedawno ogłoszono, że Celeste ukaże się 25 stycznia. Gra zmierza na PC, PS4, Xbox One i Nintendo Switch.

Nad projektem pracują Noel Barry i Matt Thorson. Ten drugi znany jest najlepiej jako twórca wieloosobowego Towerfall, które zaczynało jako hit na zapomnianej już chyba konsoli Ouya, by później trafić także na komputery osobiste i PlayStation 4.

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami