Paradox Interactive wydaje się sugerować, że wszechświat jest zbyt zaludniony. Rozwiązaniem jest wysadzenie kilku planet, co umożliwi najnowsze DLC do kosmicznej strategii Stellaris, pod jakże odpowiednim tytułem - Apocalypse.

Premiera na początku obecnego roku. Nie podano konkretnej daty. Cenę ustalono na 19,99 euro (ok. 84 zł).

1
Biedna planeta

Pomijając możliwość wysadzenia całych planet za pomocą urządzenia o nazwie Colossus, Apocalypse rozszerzy także inne opcje siania zniszczenia. Jak można się domyślać, w ten sposób pozbędziemy się nie tylko Alderaanu, ale gruntownie zmodyfikujemy mapę układów gwiezdnych.

Kolejna nowość to olbrzymie statki kosmiczne klasy Titan, prowadzące posiadane floty do walki, oferujące bonusy do możliwości wszystkich podległych jednostek. Do tego więcej opcji defensywnych, jak fortyfikujące instalacje orbitalne.

Wraz z Apocalypse na obrzeżach cywilizacji pojawią się także piraci, których celem będzie najczęściej chaos i łupienie, ale takie „niezależne” jednostki wynajmiemy także jako najemników i wykorzystamy do własnych celów. Należy jednak uważać, ponieważ takie siły mogą się zjednoczyć i zbuntować.

Nie zabraknie też kilku nowości dla pacyfistów, jak nowe perki i dekrety oraz ambicje, na które wydamy punkty Unity, modyfikując rozwój kontrolowanej cywilizacji.

Reklama

Komentarze (0)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami

Powiązane materiały

Stellaris - Recenzja

Innowacja i lekka monotonia.

Stellaris - wojna, armia, walka i militaria

Statki kosmiczne, gwiezdne bitwy i zajmowanie planet.

Stellaris - budynki i zasoby strategiczne

Infrastruktura planet i surowce specjalne.

Stellaris - gospodarka i rozwój

Ekonomia, surowce, zadowolenie i kolonizacja.

Stellaris - nauka i badania

Wszystko co najważniejsze w badaniu kosmosu i rozwoju technologicznym imperium.