Sea of Thieves beta - jak zagrać, najważniejsze informacje

Testy na PC i Xbox One.

Sea of Thieves to nowa gra studia Rare - twórców Banjo-Kazooie, Killer Instinct czy Battletoads. Produkcja powstaje z myślą o PC z Windows 10 oraz konsolach Xbox One.

Jest to przygodowa gra akcji FPP, która stawia duży nacisk na kooperację. Motyw przewodni to oczywiście zabawa w piratów. Samotnie lub z załogą żeglujemy między kolejnymi wyspami i szukamy skarbów oraz sekretów.

Pełna wersja Sea of Thieves debiutuje 20 marca.

Beta - kiedy start?

Zamknięte testy beta Sea of Thieves rozpoczną się 24 stycznia (w środę) o godzinie 13:00 czasu polskiego. Potrwa pięć dni i zakończy się 29 stycznia (poniedziałek) o godzinie 9:00.

Obecnie jedynym sposobem na zagwarantowanie sobie udziału w testach jest zamówienie gry przed premierą, by otrzymać specjalny klucz, który następnie aktywujemy w Xbox Store lub Windows Store.

W przypadku zakupu wersji cyfrowej, beta pojawi się w naszej bibliotece gier przed 24 stycznia.

W becie biorą udział gracze, którzy rejestrowali się do testów na stronie internetowej - ale deweloperzy wybrali tylko tych użytkowników, którzy wypełnili specjalny formularz najpóźniej 1 grudnia 2017 roku.

Być może twórcy będą rozdawać klucze dostępu w różnych konkursach, ale na chwilę obecną nic na ten temat nie wiadomo.

sotscr
Życie pirata to nie tylko żeglowanie, ale też walka ze szkieletami - Sea of Thieves nie stawia na realizm

Zawartość bety

Deweloperzy nie ujawnili, jakie konkretnie wyzwania przygotowali dla testerów. Twórcy zaznaczają jednak, że zaoferują coś, co będzie dobrym przykładem tego, jak będzie wyglądać pełna wersja gry.

Jednocześnie projektanci podkreślają, że finalna wersja zaoferuje sporo elementów, których w becie w ogóle nie znajdziemy.

Na przestrzeni ostatnich lat twórcy publikowali jednak różne materiały wideo oraz artykuły, które zdradzały kolejne informacje na temat gry. Wiadomo więc, że najważniejsze elementy Sea of Thieves to:

  • Żeglowanie. Gra oferuje różne rodzaje statków. Te największe musi obsługiwać kilku graczy.
  • Bitwy morskie. Ściśle powiązane z żeglowaniem, jak można się domyślać. Każde działo musi obsługiwać inna osoba, więc niezbędna jest współpraca.
  • Walka. W potyczkach ze szkieletami - czy innymi graczami - skorzystamy z broni białej i palnej.
  • Szukanie skarbów. Przeróżne wyspy skrywają cenne sekrety, które warto odkryć.

Beta z pewnością zaoferuje przedsmak wszystkich tych aspektów rozgrywki - można się tego spodziewać choćby po tym, co prezentowali deweloperzy w ostatnich materiałach. W grze obecne będą też frakcje, dla których wykonamy różne zadania, choć nie wiadomo, czy pojawią się w wersji testowej.

Nie jest też potwierdzone, czy będzie można stworzyć własnego pirata na potrzeby bety. W pełnej wersji customizacja postaci jest jednak bardzo rozbudowana, a w trakcie przygody zdobywamy wiele elementów ubioru i wyposażenia.

Reklama

Skocz do komentarzy (4)

O autorze

Mateusz Zdanowicz

Mateusz Zdanowicz

Senior Editor

Człowiek orkiestra i miłośnik gier niezależnych. Mateusz dołączył do nas w 2013 roku. Zajmuje się przygotowywaniem recenzji, artykułów oraz poradników. Wspiera również dział informacyjny.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (4)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami