Mount & Blade 2: Bannerlord prezentuje frakcję Aserai

Arabskie plemiona.

Twórcy Mount & Blade 2: Bannerlord kontynuują prezentację kolejnych frakcji, na jakie natkniemy się w oczekiwanej produkcji. W ubiegłym tygodniu padło na Vlandię, a teraz poznajemy szczegóły na temat Aserai, wzorowanych na arabskich plemionach.

Przedstawicieli tego ugrupowania spotkamy na południu, w pustynnym zakątku mapy. Akcja koncentruje się tutaj wokół oaz, kontrolujących rzadkie, podziemne zasoby wody. Klany, które potrafiły zapewnić bezpieczeństwo oazom, zdobywały imperialny grant na ochronę karawan, znacząco się bogacąc.

1
Aserai

Obecnie poszczególne klasy są zjednoczone w konfederację pod wodzą sułtana wybranego spośród najbogatszych klanów, Banu Hulyana. Sytuacja może jednak zmienić się bardzo szybko, choćby w wyniku działań gracza.

„Bliskowschodnie armie najczęściej kojarzone są z konnymi łucznikami, ale ci stali się powszechni dopiero dwa stulecia po stworzeniu islamu, wraz z napływem Turków. Arabowie walczyli krótkimi mieczami, długimi włóczniami oraz łukami” - wyjaśniają twórcy.

„Model fizyki w Bannerlord daje nam możliwość bogatego przedstawienia tych armii dzięki chorągwiom, końskim ogonom i szatom powiewającym na pustynnym wietrze”.

2
Aserai

Wspomniana wyżej Vlandia to już frakcja dużo bardziej bliższa polskiemu graczowi, wzorowana na państwach feudalnych wczesnośredniowiecznej Europy, zwłaszcza na Normanach, którzy osiedlili się we Francji, a następnie wykroili dla siebie królestwa w Anglii, Sycylii i Ziemi Świętej.

„Vlandianie kontrolują nieco większy obszar niż pozostałe frakcje, ale zasialiśmy między nimi ziarno wewnętrznej niezgody. Zmęczony życiem król Vlandian, Derthert, będzie musiał radzić sobie z baronami, których bardziej interesują własne sprawy niż walka pod królewskim sztandarem” - tłumaczą deweloperzy.

3
Vlandia

Mount & Blade 2: Bannerlord nadal nie ma daty premiery, lecz część graczy sugeruje, że zmiana tematu oficjalnych blogów z kwestii technicznych na fabularne sugeruje, że debiut jest już blisko.

Reklama

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (2)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami