Gry Transformers znikają ze sklepów

Wygasła umowa na linii Activision-Hasbro.

Wygasła umowa na linii Activision-Hasbro, w ramach której ta pierwsza firma produkowała gry na bazie popularnych robotów Transformers. Licencjonowane produkcje zostały już usunięte z większości cyfrowych sklepów.

Producent zabawek potwierdził w oświadczeniu dla serwisu IGN, że porozumienie wygasło wraz z końcem 2017 roku. Co więcej, korporacja nie ma obecnie planów na ponowne udzielenie licencji, czy to Activision, czy też jakiemukolwiek innemu podmiotowi.

1
Transformers: Devastation

Warto dodać, że wygaśnięcie umowy dotyczy konsol oraz PC, więc produkcje mobilne na bazie Transformerów - jak Transformers: Forged to Fight - pozostają obecnie aktywne.

Inaczej jest w przypadku Transformers: War for Cybertron (2010), Transformers: Dark of the Moon (2011) i Transformers: Fall of Cybertron (2012) od High Moon Studios, a także całkiem udanego Transformers: Devastation od PlatinumGames. Ta ostatnia produkcja - z 2015 roku - będzie chyba największą stratą.

Wydaje się, że Activision i Hasbro podpisały umowę na dokładnie dziesięć lat, ponieważ pierwszym efektem współpracy było Transformers: The Game z 2007 roku, wydane razem z filmem „Transformers”, który zapoczątkował współczesną serię od Michaela Baya.

Podobne wygaśnięcia licencji nie są niczym nowym w świecie gier wideo, szczególnie w przypadku amerykańskiej firmy, która przoduje w produkowaniu tytułów tego typu. Podobnie było w 2013 roku z Jamesem Bondem, w 2014 r. z Deadpoolem i Spider-Manem oraz w 2017 r. z Teenage Mutant Ninja Turtles.

Wydaje się, że wraz z końcem 2017 roku wygasła także umowa z Nickelodeon, ponieważ ze sklepów cyfrowych usunięto też The Legend of Korra, inną grę akcji od japońskiego PlatinumGames.

Reklama

Powiązane materiały

Na stronie

The Last of Us 2 - Poradnik, Solucja

Kompletny przewodnik: opis przejścia, misje, sekrety i mechanika gry.

RekomendacjaThe Last of Us 2 - Recenzja

Świat się zmienia, ludzie nigdy.

PS Plus: lipiec 2020 - pełna oferta

Aż trzy gry na 10-lecie usługi.

Komentarze (1)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami