GTA 5 trzecią najlepiej sprzedającą się grą w Europie w 2017

Mimo czterech lat od debiutu.

Pomimo ponad czterech lat od premiery, Grand Theft Auto 5 nadal sprzedaje się świetnie. W ubiegłym roku w Europie tylko dwie pozycje rozprowadziły większą liczbę pudełek - informuje firma GfK.

Dane zebrano w piętnastu krajach: Austrii, Belgii, Danii, Niemczech, Finlandii, Francji, Włoszech, Holandii, Norwegii, Polsce, Portugalii, Szwecji, Szwajcarii, Hiszpanii oraz Wielkiej Brytanii. Warto podkreślić raz jeszcze, że mowa tylko o wydaniach fizycznych, bez wersji cyfrowych (dzięki, GamesIndustry).

1
No to gdzie to fabularne DLC?

Lepiej niż GTA 5 poradziły sobie tylko publikowane co roku odsłony znanych serii, a więc FIFA 18 (na pierwszym miejscu) oraz Call of Duty: WW2 (na drugim). Tym samym na pokonanym polu zostały dużo bardziej „świeże” hity, jak Star Wars Battlefront 2, Assassin's Creed Origins i Destiny 2.

Olbrzymia sprzedaż produkcji przez ostatnie lata finansowała stabilną działalność Take-Two, do której należy Rockstar. Firma - poza tytułami sportowymi - nie miała bowiem zbyt wielu hitów w ofercie. Dyrektor generalny Strauss Zelnick zapewniał, że w przyszłości nie dopuści do sytuacji, by spółka musiała przez tak długi okres bazować na zyskach z jednej gry.

Jak bowiem przyznał menedżer, podobny sukces może się już nie powtórzyć.

- Dlaczego GTA 5 sprzedało 80 mln egzemplarzy, a GTA Online przez trzy i pół roku nadal bije rekordy? W mojej opinii jest tak dlatego, że to jedyna swego rodzaju gra w tej generacji. W poprzednich generacjach obok GTA zawsze były inne tytuły o porównywalnej jakości. Teraz tego nie ma. Jeśli ktoś ma ponad 17 lat i sprzęt obecnej generacji, to ma też GTA - mówił w lipcu.

- Czy inna produkcja może osiągnąć podobny wynik? Wydaje się to mało prawdopodobne. Czy mamy ogromne nadzieje dla Red Dead. Mamy. Ale nie umieszczamy ich w kontekście GTA - dodał, mówiąc o nadchodzącym Red Dead Redemption 2.

Wydaje się, że to właśnie GTA Online oraz napędzające je transakcje cyfrowe są głównym źródłem zysków Take-Two. Jak informowaliśmy wczoraj, ten tryb nadal bije rekordy popularności i liczby użytkowników.

Reklama

Skocz do komentarzy (2)

Autor

Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

Autor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (2)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami