Ubisoft potwierdził krążące od pewnego czasu doniesienia i oficjalnie zapowiedział Asassin's Creed Rogue Remastered - odświeżoną edycję tytułu z 2014 roku. Gra ukaże się 20 marca na PS4 i Xbox One.

Nowe wydanie zaoferuje między innymi tekstury w wyższej rozdzielczości oraz poprawione cienie postaci. Twórcy zwiększą także płynność renderowania wirtualnych obiektów oraz zaimplementują „kilka innych ulepszeń graficznych”.

01
Shay powróci w nieco odświeżonej wersji

Oczywiście na mocniejszych konsolach Sony i Microsoftu - PS4 Pro i Xbox One X - produkcja uruchomi się w 4K. Nie wspomniano o tym, ale niewykluczone, że deweloperzy podniosą liczbę wyświetlanych klatek na sekundę do 60.

Tradycyjnie w skład odświeżonej wersji wejdzie nie tylko podstawowa gra, ale i wszystkie dotychczasowe DLC. Gracze otrzymają więc dwie bonusowe misje (Poszukiwanie zbroi Sir Gunna i Oblężenie fortu de Sable).

Pojawię się też bronie, kostiumy i przedmioty modyfikujące okręt podopiecznego z paczek Master Templar i Explorer. Interesującym dodatkiem niedostępnym w oryginale będzie strój Bayeka, czyli głównego bohatera wydanego w październiku Origins.

Assassin's Creed Rogue pierwotnie ukazało się w listopadzie 2014 roku na PS3 i X360. Kilka miesięcy później zawitało również na PC.

Na starszych konsolach produkcja pojawiła się równolegle z odsłoną cyklu o nazwie Unity, przygotowaną z myślą o PS4, Xbox One i komputerach osobistych. Projekt stworzono w celu zaoferowania posiadaczom platform poprzedniej generacji osobnej, kompletnej gry.

Tytuł wyróżnia się nietypową na tle pozostałych części serii fabułą. Głównym bohaterem jest Shay Patrick Cormac - Templariusz, a zarazem były członek Bractwa Asasynów. Akcję osadzono w drugiej połowie XVIII wieku, nie zabrakło nawiązań do wątków z Assassin's Creed 3 i Black Flag.

Powróciło żeglowanie - gracze mogą wypłynąć na wody Północnego Atlantyku. Nowością są abordaże wrogów na statek podopiecznego i używanie rozgrzanego oleju. W trakcie rozgrywki odwiedzamy między innymi Nowy Jork i doliny Appalachów.

Reklama

O autorze

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Redakcja Eurogamer.pl

Piotrek zajmuje się w naszym serwisie głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Więcej artykułów od Piotr Bicki

Komentarze (5)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami

Powiązane materiały

Assassin's Creed Rogue - Poradnik, Solucja

Opis przejścia, wszystkie misje, sekrety i znajdźki.

Pierwszy gameplay z polskiego World War 3

Konkurencja dla Battlefielda 3 i 4?

Assassin's Creed Odyssey z ponad 30 godzinami przerywników filmowych

Nie zobaczymy wszystkich za pierwszym podejściem.