Przedstawiciele studia Creative Assembly zapowiedzieli dziś nową odsłonę cyklu Total War. Gra z podtytułem Three Kingdoms zabierze użytkowników do Chin na przełomie II i III wieku n.e.

Potwierdziły się tym samym przewidywania wielu fanów serii, którzy opierali swoje domysły na słowach twórców. Deweloperzy zaznaczyli w przeszłości, że kolejny historyczny Total War zaoferuje czas i miejsce akcji, których jeszcze nie przedstawiano w serii.

Total War: Three Kingdoms ukaże się jesienią 2018 roku.

Opublikowano wyłącznie zwiastun CGI, który buduje atmosferę napięć w Państwie Środka. Nie ujawniono jednak żadnych konkretnych informacji na temat nowości i zmian w formule rozgrywki.

Trailer pokazuje jednak kilku bohaterów, którzy pojedynkują się i inspirują zwykłych żołnierzy. Można spodziewać się, że takie specjalne jednostki pojawią się w grze - na wzór herosów z Total War: Warhammer. Tyle że oczywiście bez magicznych talentów.

Warto przypomnieć, że w 2018 roku zadebiutuje także mniejsza strategia Total War - pierwsza odsłona podserii Saga, czyli Thrones of Britannia.

Reklama

O autorze

Mateusz Zdanowicz

Mateusz Zdanowicz

Redakcja Eurogamer.pl

Mateusz dołączył do zespołu w 2013 roku. Jest z-cą redaktora naczelnego, opiekuje się naszym kanałem YouTube, przygotowuje artykuły i recenzje, a czasami także poradniki. Człowiek orkiestra i miłośnik gier niezależnych.

Więcej artykułów od Mateusz Zdanowicz

Komentarze (0)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami

Powiązane materiały