System osiągnięć Xbox wprowadzi zadania i lootboxy - raport

Nie tylko punkty.

Microsoft opracowuje nowy system śledzenie ogólnych postępów graczy na konsolach Xbox, określany obecnie jako „kariera” użytkownika - wynika z nieoficjalnych informacji.

Pierwsze szczegóły ujawnił serwis Windows Central, dysponujący zaufanymi informatorami wewnątrz firmy. Co więcej, menedżer Mike Ybarra już w przeszłości zapewniał, że korporacja planuje podobne rozwiązanie.

1
Puchar dla każdego

W obecnej formie system zorganizowany jest podobno wokół awansowania na kolejne poziomy, z wykonywaniem zadań oraz zbieraniem punktów doświadczenia, a także nagrodami.

Awans na wyższe stopnie zaawansowanie ma przekładać się na pozyskanie skrzyń z losową zawartością, w których znajdziemy kosmetyczny gadżety dla awatarów Xbox.

Punkty doświadczenia zdobędziemy najwyraźniej za włączanie określonych tytułów oraz odblokowywanie kolejnych osiągnięć.

Microsoft już teraz oferuje pewną formę „zadań” w innych programach powiązanych z konsolami Xbox, jak w aplikacji Feedback App. Wydaje się, że kariera gracza może bazować na podobnych rozwiązaniach.

Najnowsze doniesienia pasują do słów z sierpnia ubiegłego roku. Mike Ybarra z Microsoftu w rozmowie z Windows Central ujawnił wtedy, że firma szykuje „fundamentalne” zmiany w systemie osiągnięć, które to firma spopularyzowała dzięki konsolom Xbox.

- Postawimy w dużo większym stopniu na chwalenie się swoimi osiągnięciami i historią rywalizacji, bez względu na to, jakim jesteśmy graczem i ile mamy Gamerscore - sugerował.

Powstaje także nowy system awatarów

Wydaje się, że wprowadzenie rozbudowanego systemu postępów będzie związane z odświeżeniem całego systemu awatarów, co miało odbyć się jeszcze w ubiegłym roku, lecz teraz planowane jest na początek 2018 r.

Reklama

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (1)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami