Strzelanka Battalion 1944 od studia Bulkhead Interactive zadebiutuje na Steamie - w dziale Early Access - już 1 lutego. Grę wyceniono na 15 euro, a więc ok. 60 zł.

W dniach 19-21 stycznia odbędą się natomiast zamknięte testy beta. Ruszyły już zapisy - rejestrować można się na oficjalnej stronie produkcji.

Jak sugeruje tytuł, producenci stawiają na okres II wojny światowej. Wczesna wersja zaoferuje w sumie 6 trybów rozgrywki na kilku mapach, choć nie podano szczegółów na temat konkretnych rodzajów rywalizacji.

Gra nie oferuje kampanii fabularnej i stawia wyłącznie na multiplayer - stąd też stosunkowo niewielka cena produktu. Twórcy współpracują z firmą Square Enix w ramach programu Collective, stworzonego z myślą o niezależnych zespołach.

Deweloperzy z Bulkhead zebrali fundusze na Battalion 1944 podczas zbiórki na Kickstarterze. Inspiracją dla projektantów są przede wszystkim gry w stylu Call of Duty 2 czy starszych odsłon Medal of Honor.

Pełna wersja w przyszłości trafi także na konsole.

Reklama

O autorze

Mateusz Zdanowicz

Mateusz Zdanowicz

Redakcja Eurogamer.pl

Mateusz dołączył do zespołu w 2013 roku. Jest z-cą redaktora naczelnego, opiekuje się naszym kanałem YouTube, przygotowuje artykuły i recenzje, a czasami także poradniki. Człowiek orkiestra i miłośnik gier niezależnych.

Więcej artykułów od Mateusz Zdanowicz

Komentarze (1)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami

Powiązane materiały