Kto by pomyślał, że od premiery ostatniej części najpopularniejszej gangsterskiej serii gier minęło już ponad cztery lata? Czas pędzi nieubłaganie i chociaż studio Rockstar koncentruje się teraz na innych projektach, to wiemy, że premiera GTA 6 jest kwestią czasu.

O ile brakuje jeszcze oficjalnej zapowiedzi tytułu, tak co jakiś czas na światło dzienne wypływają nieoficjalne informacje lub plotki o GTA 6, które zwykle są bardzo szybko weryfikowane przez rzesze dociekliwych fanów z detektywistycznymi predyspozycjami.

Zapotrzebowanie na Grand Theft Auto 6 jest jednak ogromne. Po olbrzymim sukcesie piątej części nie doczekaliśmy się fabularnego dodatku dla pojedynczego gracza. Zamiast tego Rockstar wolał skupić się na rozwijaniu koncepcji sieciowej piaskownicy, czyli GTA Online. Choć tryb cieszy się ogromną popularnością, fani coraz bardziej domagają się kolejnego kroku naprzód.

Jednym z tematów, który często wzbudza największe zainteresowanie przed zapowiedzią kolejnej części, jest miejsce akcji. Ostatnia część oferowała nam rozległe Los Santos w stanie San Andreas, inspirowane kalifornijską metropolią Los Angeles. Czwarta część przeniosła nas zaś do wirtualnego odpowiednika Nowego Jorku, czyli Liberty City.

gta6
Rzymska szóstka czeka na odpowiednie wykorzystanie w GTA 6

Obecnie chyba największą nostalgię budzi jednak Vice City, które po raz ostatni mieliśmy okazję eksplorować aż piętnaście lat temu. Grand Theft Auto VI może stanowić idealną okazję dla powrotu do klimatu lat 80. oraz skąpanego w słońcu wirtualnego odpowiednika Miami. Zastosowanie rzymskiego zapisu „szóstki” w tytule aż prosi się o oczywiste wykorzystanie.

W przypadku ostatniej części serii nieco kontrowersyjne okazało się wprowadzenie aż trzech głównych bohaterów, między którymi mogliśmy się swobodnie przełączać przez większość czasu. Rozwiązanie to nie przypadło do gustu wszystkim, ale znalazło również liczną grupę zwolenników. Czy GTA 6 postawi na podobne rozwiązanie? Może powrót do jednego, ale dobrze napisanego bohatera wyszedłby serii na dobre?

Chcemy poznać Wasze pomysły i koncepcje dotyczące potencjalnej kontynuacji serii. Jakie macie oczekiwania wobec GTA 6? Czy podoba się Wam kierunek obrany przez serię, a jeśli nie, to jakich zmian oczekujecie?

Zachęcamy do dyskusji! Niedługo, na podstawie Waszych oczekiwań, opublikujemy odrębny artykuł podsumowujący najciekawsze pomysły.

Reklama

O autorze

Redakcja

Redakcja

Zespół redakcyjny

Bardzo lubimy pracę zespołową.

Więcej artykułów od Redakcja

Komentarze (12)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami

Powiązane materiały