Polska firma wydawnicza PlayWay tylko w trzecim kwartale ubiegłego roku wypracowała 7,63 mln zł zysków, lecz nadal preferuje umieszczać nowe produkcje na Kickstarterze, nawet jeśli celem jest tylko zbadanie zainteresowania graczy. Podobnie jest w przypadku 303 Squadron: Battle of Britain.

Tytuł bazuje na autentycznych wydarzeniach. 303 Dywizjon Myśliwski Warszawski im. Tadeusza Kościuszki to słynny pododdział lotnictwa myśliwskiego Polskich Sił Powietrznych w Wielkiej Brytanii. Zasłynął głównie podczas Bitwy o Anglię.

1
Grrrrr!

Zbiórka na Kickstarterze dopiero się rozpoczęła, lecz już teraz - na 39 dni przed jej zakończeniem - pozyskano już ponad 2,6 tys. dolarów z celu na poziomie 9,6 tys. dol. Wydaje się więc, że los kampanii jest zabezpieczony.

Za tytuł odpowiada firma Movie Games, w której większościowym udziałowcem jest właśnie PlayWay. Jak sugeruje sama nazwa firmy, kluczowym segmentem są produkcje na licencjach filmowych. Ta o Dywizjonie 303 planowana jest na tegoroczny debiut produkcji kinowej pod tym samym tytułem.

Kolejną wskazówką na temat tego, że Kickstarter dla 303 Squadron: Battle of Britain jest raczej zabiegiem marketingowym niż źródłem pieniędzy jest fakt, że tytuł ma zadebiutować jeszcze w pierwszym kwartale obecnego roku.

„Chociaż Kickstarter kojarzony jest głównie ze zbiórką środków na dalsze finansowanie produkcji, dla nas stanowi on przede wszystkim świetne narzędzie marketingowe” - potwierdza Mateusz Wcześniak, wiceprezes Movie Games.

„Zebrane środki zostaną przeznaczone na rozwój dodatkowych funkcjonalności, ale to pozyskane informacje od fanów będą najważniejszym, bezcennym materiałem, który sprawi, że zrealizowane pomysły będą dokładną odpowiedzią na zapotrzebowanie graczy” - dodaje.

Co interesujące, w Dywizjonie 303 wcielimy się nie tylko w pilotów, ale także mechaników reperujących maszyny. Twórcy sięgną zapewne po sprawdzone rozwiązania z Car Mechanic Simulator, innej produkcji z katalogu PlayWay.

Powietrzne potyczki rozegramy według prawdziwego kalendarza Bitwy, zwiedzimy także realistycznie odtworzoną bazę Northolt i poznamy postacie z przeszłości.

Reklama

Komentarze (0)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami

Powiązane materiały