Nintendo Switch bije kolejne rekordy - niedawno poinformowano, że jest najszybciej sprzedającą się konsolą w historii USA. Także w Europie coraz większa liczba graczy sięga po tę platformę.

Z myślą o wszystkich, którzy rozważają zakup najnowszej konsoli Nintendo, postanowiliśmy przygotować specjalny ranking. W poniższym zestawieniu znajdziesz najlepsze gry na Nintendo Switch, które świetnie sprawdzą się - naszym zdaniem - na start przygody ze Switchem.

Na liście umieściliśmy nie tylko największe i najważniejsze hity - znalazło się też miejsce dla nieco mniejszych tytułów, ale z pewnością wartych zainteresowania.

Zaczynajmy!

Super Mario Odyssey

Choć Odyssey ukazało się zaledwie kilka miesięcy temu, to zostało już okrzyknięte mianem najlepszej trójwymiarowej platformówki w historii przez wielu graczy i recenzentów.

To idealna gra dla wszystkich, którzy kochają szeroko pojęte zbieractwo - podstawą zabawy jest bowiem kolekcjonowanie przeróżnych znajdziek: księżyców oraz złotych i fioletowych monet.

Jest też mnóstwo sekretów do odkrycia. Kilkanaście zróżnicowanych obszarów zaprojektowano z taką pomysłowością i kreatywnością, że samo odkrywanie niektórych ukrytych przejść i przedmiotów sprawia ogromną satysfakcję.

Do tego perfekcyjne, wygodne sterowanie, możliwość przejmowania kontroli nad wszystkimi niemal przeciwnikami (by skorzystać z ich ruchów i ataków), kolorowa oprawa, a także porządna dawka wyzwań i trudniejszych - często opcjonalnych - fragmentów. Jest to jedna z najlepszych gier na Nintendo Switch spośród obecnie dostępnych na rynku. Czego chcieć więcej?

supermsc
Każdy kolejny etap zachwyca kreatywnością twórców

Splatoon 2

Wyjątkowa i nietypowa strzelanka, w której chodzi przede wszystkim o malowanie otoczenia kolorowym tuszem, a likwidowanie oponentów schodzi na nieco dalszy plan.

Gracze wcielają się w kreskówkowe postacie, które za pomocą jednego przycisku zamieniają się w kałamarnice - dzięki czemu możemy szybko pływać po kolorowych plamach.

Różnorodny arsenał oferuje między innymi mniej i bardziej szybkostrzelne karabiny, precyzyjne snajperki, wiadra na farbę, pędzle do malowania, a nawet parasole. Do tego szereg gadżetów, choćby granatów.

Otrzymujemy tutaj rozbudowaną kampanię dla jednego gracza, gdzie duże znaczenie mają elementy platformowe, a także tryb rywalizacji dwóch drużyn. Wreszcie, jest także dostępna co jakiś czas (niestety nie w dowolnym momencie) kooperacja, gdzie zwalczamy zmutowane ryby.

splat2s
Miło czasem pomalować mapy tuszem, a nie... krwią wrogów

Golf Story

Gratka dla wszystkich, którzy kojarzą Mario Golf z konsol GameBoy, ale nie tylko dla nich - Golf Story to zaskakująca, przyjemna i urocza mała produkcja.

Wkraczamy w świat zawodowego golfa jako zawodnik, który ma marzenie zostać mistrzem. Zwiedzamy różne ośrodki sportowe i różnorodne korty, by nie tylko grać, ale i wykonywać szereg prostych zadań dla różnych bohaterów.

Pod względem oprawy produkcja przypomina Pokemony z konsol przenośnych, scenarzyści zadbali o odpowiednią dawkę dobrze dobranego humoru, a - co najważniejsze - sam system gry w golfa zrealizowano świetnie.

Warto też zaznaczyć, że tytuł nie ma nic wspólnego z realizmem, dlatego kolejne wyzwania i korty zaskoczą każdego tym, jak pomysłowi okazali się projektanci.

gols
Jedna z najlepszych gier niezależnych 2017 roku

The Legend of Zelda: Breath of the Wild

Najnowsza część The Legend of Zelda jest też dostępna na Wii U, ale biorąc pod uwagę znikomą popularność tej platformy - szczególnie w Polsce - postanowiliśmy umieścić ją w tym zestawieniu.

Nie bez powodu - to najbardziej rewolucyjna gra w historii popularnego cyklu od Nintendo. Breath of the Wild zupełnie zrywa z bardziej liniowym charakterem innych odsłon, oferując w zamian niesamowite poczucie wolności, swobody i przygody.

Zobacz: Ranking Gier 2017 - najlepsze gry roku

Ogromny świat skrywa mnóstwo sekretów i ciekawą historię do odkrycia, a przemierzanie go to czysta przyjemność - między innymi dzięki możliwości szybowania na lotni czy wspinania się praktycznie na wszystko. Tutaj faktycznie możemy iść tam, gdzie tylko chcemy. Nie będzie przesadą, jeśli uznamy, że jest to najlepsza gra na Nintendo Switch dostępna na chwilę obecną.

zelds
W świecie Breath of the Wild czeka sporo niebezpieczeństw

Wielkie wrażenie robi też poziom interakcji ze światem oraz system fizyki obiektów, dzięki czemu możemy bawić się i eksperymentować - na przykład próbować staczać ze wzgórza wielkie kamienie prosto na obóz wrogów, czy przywiązywać prowizoryczne balony do śpiących przeciwników, by odlatywali na orbitę.

Xenoblade Chronicles 2

Z całego naszego zestawienia to chyba najmniej rewolucyjna gra, dosyć klasyczny przedstawiciel gatunku jRPG - choć oferujący dosyć wyjątkowy model walki, polegający na wykorzystywaniu specjalnych pomocników i ich zdolności.

Gra oferuje rozbudowaną przygodę w kolorowym świecie fantasy, który eksplorujemy co najmniej przez kilkadziesiąt godzin. Rozległe lokacje skrywają wielu przeciwników, skarby i postacie zlecające kolejne zadania.

xeno2
Walki są dosyć nietypowe, gdyż bohater musi stać w miejscu, by jego pomocnicy - Ostrza - mogli wykonywać specjalne ciosy

Historia rozkręca się dosyć powoli, o czym warto wspomnieć, ale gdy już odpowiednio się rozwinie - to angażuje do końca. Podobnie jak kolekcjonowanie kolejnych Ostrzy - wspomnianych wyżej specjalnych pomocników, będących czymś w rodzaju fizycznych manifestacji nowych broni, które zdobywamy.

Warto też dodać, że pomimo cyfry w tytule, znajomość pierwszego Xenoblade Chronicles nie jest wymagana, ponieważ nie mamy do czynienia z bezpośrednim sequelem.

To jeszcze nie koniec - przejdź na kolejną stronę, by zobaczyć kolejne gry!

Reklama

O autorze

Mateusz Zdanowicz

Mateusz Zdanowicz

Redakcja Eurogamer.pl

Mateusz dołączył do zespołu w 2013 roku. Jest z-cą redaktora naczelnego, opiekuje się naszym kanałem YouTube, przygotowuje artykuły i recenzje, a czasami także poradniki. Człowiek orkiestra i miłośnik gier niezależnych.

Więcej artykułów od Mateusz Zdanowicz

Komentarze (15)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami

Powiązane materiały