Monster Hunter World beta - jak pobrać, najważniejsze informacje

Dla posiadaczy PS4.

Monster Hunter World to najnowsza odsłona popularnej serii Capcomu, a jednocześnie pierwsza od lat, która trafi na konsole stacjonarne. To również debiut cyklu na PC.

Gra ukaże się już 26 stycznia na PlayStation 4 i Xbox One, ale wersja komputerowa trafi do sklepów dopiero kilka miesięcy później - konkretna data premiery nie jest jeszcze znana.

Jeżeli chodzi o rozgrywkę, to podstawowe założenia cyklu pozostają niezmienne. Wcielamy się w profesjonalnego łowcę potworów i polujemy na różne bestie, by wykonywać zlecenia, pomagać mieszkańcom fantastycznej krainy, a także - przede wszystkim - tworzyć coraz lepszy ekwipunek z części pozyskiwanych z pokonanych monstrów.

Zgodnie z zapowiedziami, przed premierą Capcom organizuje testy beta. Poniżej zebraliśmy wszystkie informacje na ten temat.

Beta - kiedy start?

Testowa wersja Monster Hunter World jest dostępna tylko na PS4. Poza tym, pobrać mogą ją wszyscy - tym razem (w przeciwieństwie do pierwszej bety) posiadanie aktywnego abonamentu PlayStation Plus nie jest wymagane.

Pre-load (wczesne pobieranie) będzie możliwy na kilka dni przed startem. Plik instalacyjny pobierzemy z PS Store - zajmie on ponad 5 GB.

Beta rozpocznie się 18 stycznia (czwartek) o godzinie 18:00. Zakończy się 22 stycznia (poniedziałek) o 17:59.

Zobacz: Monster Hunter: World - Poradnik, Solucja

Nawet jeżeli planujemy grać solo, beta wymaga połączenia z internetem. Pełna wersja umożliwi już zabawę w trybie offline.

Przedstawiciele firmy Capcom nie ujawnili, czy planują zorganizować w późniejszym terminie testy na konsoli Xbox One.

mhwbe1
Beta pozwala na kooperację tylko po stworzeniu lobby i podzieleniu się ze znajomymi specjalnym kodem

Beta Monster Hunter World na PC

Najnowsza odsłona cyklu jest pierwszą, która trafi na PC. Capcom chce jednak przygotować maksymalnie dopracowaną wersję na komputery - stąd też opóźnienie premiery pełnej wersji względem edycji konsolowej.

Całkiem prawdopodobne, że twórcy przygotują wersję beta na PC, by dopracować pewne elementy związane z grą online. Obecnie nie wiadomo jednak, kiedy takie testy miałyby się odbyć.

Gra trafi na PC dopiero jesienią 2018 roku, ale datę testów poznamy zapewne w ciągu najbliższych miesięcy. Być może w sierpniu, na targach Gamescom.

Jako że mamy do czynienia z firmą Capcom, to pełna wersja - i ewentualna beta - będzie dostępna na Steamie.

Zawartość bety

Podczas bety gracze mogą rozegrać w sumie cztery zadania na dwóch mapach - w Starodrzewie (Ancient Forest) oraz na Pustkowiach Dzikowieży (Wildspire Waste).

Dostępne misje:

  • Łatwa: polowanie na Wielkiego Jagrasa w Starodrzewie
  • Średnia: polowanie na Barrotha na Pustkowiach Dzikowieży
  • Trudna: polowanie na Anjanatha w Starodrzewie
  • Trudna: polowanie na Nergigante w Pustkowiach Dzikowieży

Monster Hunter World pozwala na rozgrywkę w kooperacji dla maksymalnie 4 graczy. W becie system zapraszania znajomych nie będzie jednak aktywny. Jest jednak opcja utworzenia „pokoju”, a następnie przekazania kodu dostępu znajomym - w ten sposób stworzyć możemy grupę.

Beta pozwala przetestować wszystkie rodzaje broni - nie tylko podczas misji, ale także w specjalnym obszarze do treningu. Dostępnych jest w sumie 14 rodzajów broni, czyli między innymi podwójne ostrza, łuk, lanca, młot bojowy, Light i Heavy Bowgun, Gunlance, Switch Axe czy Charge Blade, a także nietypowy Insect Glaive, z którym wykorzystujemy także insekty do wzmacniania postaci.

W testowej wersji możemy też stworzyć własną postać, choć kreator twarzy i wyglądu nie będzie dostępny w pełni. Wybierzemy też towarzysza - Palico - pomagającego nam w boju.

Przygotowano nagrody za udział w becie - to specjalny wzór malowania twarzy oraz zestaw przedmiotów (mikstura lecznicza, pułapki i inne podstawowe gadżety) do wykorzystania w pełnej wersji.

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Mateusz Zdanowicz

Mateusz Zdanowicz

Senior Editor  |  matzdanowicz

Człowiek orkiestra i miłośnik gier niezależnych. Mateusz zajmuje się przygotowywaniem recenzji, artykułów oraz poradników. Wspiera również dział informacyjny.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami