Far Cry 5 pozwoli zażywać leki wpływające na rozgrywkę

Zdradza amerykańskie ESRB.

Far Cry 5 zostało sklasyfikowane przez amerykańskie ESRB. Organizacja przyznała grze kategorię M - uznano więc, że tytuł skierowany jest do graczy powyżej 17. roku życia. Uzasadnienie decyzji zdradza ciekawą informację na temat projektu.

Okazuje się, że podczas zabawy pojawi się możliwość zażywania „leków homeopatycznych”. Substancje wpłyną na rozgrywkę, ulepszając zdolności głównego bohatera, choć szczegółów nie podano.

01
W Far Cry 5 nie zabraknie alkoholu

„Jeden środek (oregano) po spożyciu rozmywa ekran, a opis sugeruje, że jest »zaskakująco dobry w połączeniu z ciasteczkami«” - napisali eksperci ESRB.

Tradycyjnie nie zabraknie rozmaitych przejawów brutalności. W jednym z przerywników filmowych nieokreślony mężczyzna strzeli sobie w głowę, a w innej sekwencji bohater poddany zostanie przesłuchaniu z użyciem elektrowstrząsów.

„Gracze używają karabinów maszynowych, łuków, miotaczy ognia i ładunków wybuchowych do zabijania wrogów w szalonej walce; starcia podkreślane są przez realistyczne strzelaniny, duże eksplozje i efekty rozprysku krwi” - czytamy w opisie.

W dialogach nie zabraknie przekleństw i odniesień do seksu, z wulgarnymi określeniami kobiecych części ciała. Do tego obecność alkoholu, którego spożycie rozmyje ekran.

Akcja gry rozgrywa się w stanie Montana w USA. Bohaterem jest początkujący policjant, który trafia na miejsce i odkrywa, że niebezpieczny kult religijnych fanatyków chce przejąć kontrolę nad fikcyjnym regionem Hope County.

Far Cry 5 ukaże się 27 marca 2018 roku. Gra trafi na PC, PS4 oraz Xbox One. Jak większość gier Ubisoftu, dostępna będzie w wersji z polskimi napisami.

Reklama

Skocz do komentarzy (4)

Autor

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer  |  Pirlond

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (4)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami