W końcówce drugiego epizodu o nazwie Brave New World ojciec Rachel przyznaje kim jest kobieta, z którą widziała go jego córka oraz Chloe. Początek kolejnego odcinka jest kontynuacją tamtych wydarzeń i rozpoczyna się od sceny, w której James zdradza szczegóły na temat mamy Rachel.

Po słowach Jamesa Chloe przeniesie się z Rachel do zaciemnionej lokacji. Podejdź do wizjera (viewfinder) i wejdź z nim w interakcję (join), aby dołączyć do Rachel. Po chwili kamera pokaże dziewczynę w oddali. Przybliż obraz (meeting), co rozpocznie historię Jamesa.

001
Aby poznać historię Jamesa wybieraj kolejne fragmenty wspomnień.

W jej trakcie dowiesz się kim była Sera oraz jak zakochał się w niej ojciec Rachel. Aby kontynuować opowiadanie wybieraj kolejne scenki (obrazek powyżej), które będą pojawiać się na ekranie. Są to kolejno:

  • Meeting (poznanie).
  • Courtship (zaloty).
  • Parenthood (rodzicielstwo).
  • Descent (upadek).
  • Reunion (zjednoczenie).

W ostatniej scence James wyjaśni, że spotkał się z Serą po raz ostatni, mówiąc jej, że miała najwspanialszą rzecz na świecie w postaci macierzyństwa, ale z niego zrezygnowała. I nie ma do niego powrotu.

Po zakończeniu opowiada otrzymasz sporo wiadomości z gratulacjami z wiązanymi z występem. Przeczytaj je i, jeśli chcesz, porozmawiaj z mamą i ojcem Rachel. Następnie udaj się na schody prowadzące do pokoju koleżanki.

002
Użyj na lampce wyciągniętej z apteczki latarki.

Twoim celem będzie zwrócenie jej uwagi na Chloe. Zanim to uczynisz możesz narysować graffiti #1 w notesie na biurku oraz graffiti #2 na mapie wiszącej na ścianie. Podejdź do apteczki (emergency kit) i wyjmij z niej latarkę (flashlight). Następnie skieruj się do lampki w kształcie kuli z prawej i włącz ją, po czym użyj na niej latarki (obrazek powyżej).

Wejdź w interakcję z Rachel i wybierz opcję stars (gwiazdy), co zapoczątkuje rozmowę dziewczyn. Po jej zakończeniu Chloe zaśnie i we śnie spotka ojca, z którym porozmawia. Scena zakończy się wypadkiem, po którym bohaterka wróci do rzeczywistości.

Reklama

O autorze

Michał Basta

Michał Basta

Redakcja Eurogamer.pl

Michał pracuje głównie nad poradnikami, ale od czasu do czasu wspiera zespół także innymi tekstami i materiałami. Prywatnie kolekcjoner książek, filmów i planszówek.

Więcej artykułów od Michał Basta

Komentarze (0)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami

Powiązane materiały

Life is Strange: Before the Storm - wybory i konsekwencje: Epizod 3 (Hell is Empty)

Zobacz, jaką kluczową decyzję należy podjąć pod koniec gry.

Life is Strange: Before the Storm - dom Chloe i spotkanie na złomowisku

Epizod 3: Hell is empty. Wracamy do mieszkania, a potem spotykamy się z Rachel przy naprawionym aucie.

Life is Strange: Before the Storm - spotkanie w młynie i zakończenie

Epizod 3: Hell is empty. Docieramy do Sery i poznajemy prawdę o mamie Rachel.

Life is Strange: Before the Storm - Blackwell, akademik, kradzież pieniędzy

Epizod 2: Brave New World.Wkradamy się do dormitorium, aby okraść Drew.