Wiedźmin 4 - siedem najciekawszych pomysłów na sequel

Ciri, prequel i... strategia?

Przed minionymi świętami zapytaliśmy Was, co chcielibyście zobaczyć w grze Wiedźmin 4 - czy też sequelu o innym tytule (taki przyjęliśmy dla uproszczenia). Wielu czytelników wypowiedziało się na ten temat, a w efekcie otrzymaliśmy różne interesujące wizje przyszłości wiedźmińskiego uniwersum - tego wirtualnego.

Dziękujemy za wszystkie komentarze na stronie oraz na Facebooku. Poniżej zebraliśmy najciekawsze propozycje i pomysły.

1. Ciri

Najważniejszym elementem jest oczywiście bohater. W tym przypadku zdania są mocno podzielone. Część graczy widzi w roli głównej srebrnowłosą Ciri, która - jak zaznaczył użytkownik Nars - pozwoliłaby „kontynuować tradycję głównych bohaterów mocno zakorzenionych w świecie, a których historia rozciągała się na przestrzeni całej sagi oraz gier”.

Głosy opowiadających się za Ciri wskazywały też, że dzięki niej rozwój postaci mógłby być bardziej interesujący - a na ten aspekt narzekał między innymi Dominik Snow, pisząc, że w grze Wiedźmin 4 chciałby mocniej odczuwać fakt zdobywania kolejnych umiejętności i talentów.

Ciri jako główna bohaterka dałaby szansę na zaimplementowanie drzewka zdolności z kategorią magii czy zdolności starszej krwi, czego zadatek widzieliśmy już w Wiedźminie 3. Użytkownik Hives zaznaczył też, że skradanie bardziej pasowałoby właśnie do tej dziewczyny niż do rosłego wojownika.

ciriii
Cirilla z pewnością podołałaby wyzwaniu

2. Kreacja bohatera

Choć część komentujących zaznaczyła, że „Wiedźmin bez Geralta to nie Wiedźmin”, to niektórzy proponowali też jeszcze inny pomysł na głównego bohatera - czyli system tworzenia własnej postaci. Czytelnik lukaszzukowski zasugerował na przykład, byśmy tworzyli nowego wiedźmina i otrzymali do wyboru dowolną szkołę, co determinowałoby nasze talenty.

Tworzenie bohatera od podstaw mogłoby zwiększyć poczucie faktycznego przebywania w wirtualnym świecie. Tak jak zabawa w Skyrim czy innych grach The Elder Scrolls to zawsze „nasza” przygoda, a nie konkretnego, fikcyjnego wojownika czy maga.

Interesująca byłaby również możliwość wybrania rasy postaci - w świecie Wiedźmina mocno mogłoby to wpływać na całą rozgrywkę oraz fabułę.

skyrim6
Wiedźmin: zrób to sam

3. Prequel

Jak zauważyli niektórzy, anonimowy, tworzony „od zera” bohater miałby spore trudności w dorównaniu Geraltowi - czy innym utrwalonym już postaciom - pod względem charakteru. Dlatego też padły nawet propozycje, by główną rolę odgrywali Lambert lub Vesemir. Wtedy akcja też rozgrywałaby się w przeszłości.

Nie zabrakło więc pomysłów na prequel. Akcja rozgrywałaby się wtedy za czasów „kiedy Kaer Morhen było wspaniałym pałacem, a nie ruderą” - co też jest ciekawym argumentem. Oczywiście nie byłoby wtedy mowy o tytule Wiedźmin 4, ale moglibyśmy zobaczyć znany już świat w okresie świetności wiedźminów, a to interesująca perspektywa.

gerult
Przygody młodego Geralta? No, może bez przesady...

Z uwagi na długowieczność wielu bohaterów znanych z gier CD Projekt RED czy książek Andrzeja Sapkowskiego, prequel wcale nie wykluczałby też możliwości spotkania znanych i lubianych postaci.

To jeszcze nie wszystko - zobacz kolejne propozycje czytelników dotyczące Wiedźmina 4 na następnej stronie!

Reklama

Skocz do komentarzy (10)

O autorze

Mateusz Zdanowicz

Mateusz Zdanowicz

Senior Editor

Człowiek orkiestra i miłośnik gier niezależnych. Mateusz zajmuje się przygotowywaniem recenzji, artykułów oraz poradników. Wspiera również dział informacyjny.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (10)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami