PUBG powodem słabej sprzedaży Lawbreakers - uważa wydawca

Zły okres premiery.

PlayerUnknown's Battlegrounds jest - według firmy Nexon - jednym z głównych powodów niezadowalających wyników finansowych futurystycznej strzelanki Lawbreakers.

Debiutancki FPS studia Boss Key Productions - założonego przez Cliffa Bleszinskiego - ukazał się 8 sierpnia na PC i PS4.

- Lawbreakers to wyjątkowy FPS tworzony z myślą o hardcore'owych graczach. Mieliśmy bardzo wysokie oczekiwania na okres premierowy - stwierdził Shiro Uemura, dyrektor finansów w wydawnictwie Nexon podczas ostatniej konferencji dla inwestorów.

- Okazało się jednak, że wybrany okres premiery był niefortunny, szczególnie ze względu na niezwykle popularną grę PlayerUnknown's Battlegrounds, która ukazała się w podobnym czasie, zmieniając rynek na trudniejszy dla innych strzelanek FPP i dla Lawbreakers.

Dla przypomnienia, warto dodać, że PUBG zadebiutowało na PC w marcu.

Nigdy nie opublikowano oficjalnych, konkretnych wyników sprzedaży gry, ale szybkie zapoznanie się ze statystykami w serwisie Steam Charts wskazuje, że - przykładowo - w chwili publikowania tej wiadomości, w Lawbreakers na PC gra 29 osób na całym świecie.

Lawbreakers to sieciowa strzelanka FPP, stawiająca na rywalizację dwóch drużyn na niewielkich arenach. Istotnym elementem jest możliwość wyboru różnych postaci, z których każda dysponuje innym uzbrojeniem i specjalnymi zdolnościami.

Reklama

Skocz do komentarzy (1)

Autor

Mateusz Zdanowicz

Mateusz Zdanowicz

Senior Editor  |  matzdanowicz

Człowiek orkiestra i miłośnik gier niezależnych. Mateusz zajmuje się przygotowywaniem recenzji, artykułów oraz poradników. Wspiera również dział informacyjny.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (1)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami