Premiery Gier 2019 - kalendarz premier

Najciekawsze i najbardziej oczekiwane gry roku.

Rok 2018 był doskonałym okresem dla graczy. Zadebiutowało wiele wysoko ocenianych produkcji, zarówno single player, jak i wieloosobowych. To już jednak przeszłość, więc musimy zacząć patrzeć przed siebie. A jest na co czekać - potwierdza to nasze zestawienie obejmujące premiery gier 2019.

Poniżej prezentujemy listę najważniejszych i najbardziej obiecujących gier na najbliższy rok. To szeroki wachlarz zróżnicowanych pozycji - od akcji i strzelanek, przez bijatyki i strategie, aż po platformówki.

Premiery Gier 2019 - na naszej liście wymieniamy wszystkie ujawnione propozycje różnych wydawców i twórców na kolejne miesiące (w niektórych przypadkach na razie nieco umownie, ale lista będzie na bieżąco aktualizowana):

Przed zapoznaniem się z listą najciekawszych premier, zachęcamy do spojrzenia na nasz ranking, w którym prezentujemy Najlepsze gry 2018 roku.

Gry i premiery 2019 - najciekawsze produkcje

Zanim przejdziemy do szczegółów, warto przyjrzeć się największym planowanym hitom - produkcjom, które mają szansę na tytuł najlepszej gry 2019 roku. Szykuje się okres obfity w mocne tytuły, więc trudno wybrać tylko kilka z nich, ale zdołaliśmy stworzyć niewielkie zestawienie.

Zaczynamy!

Resident Evil 2 Remake

 • Premiera: 25 stycznia 2019
 • Platformy: PC, PS4, Xbox One

Moda na remake'i nie ustaje, ale Resident Evil 2 wyznacza w tym kierunku nowe standardy. Przemodelowano wszystkie elementy gry, zachowując jednak ducha oryginału, dzięki czemu musimy chociażby dbać o rozłożenie zawartości ekwipunku. Szykuje się jedna z najmocniejszych premier tego roku, a to dopiero początek.

Zobacz: Resident Evil 2 (Remake) - premiera i najważniejsze informacje

re1

Metro Exodus

 • Premiera: 15 lutego 2019
 • Platformy: PC, PS4, Xbox One

Seria Metro to prawdziwy ewenement, bo deweloperom z 4A Games udało się przenieść doskonałą prozę Dmitrija Głuchowskiego na konsole i komputery, dbając o odpowiedni klimat i przyjemną rozgrywkę. Exodus podwyższa poprzeczkę, zwiększając możliwości i oddając do dyspozycji półotwarte lokacje. Nie jest to jeszcze wolność znana z sandboxów, ale rozwiązanie ciekawe dla gatunku FPS. Nowe Metro na pewno będzie też osiągnięciem technologicznym i prawdziwą ucztą dla oczu - i to nawet bez nowych kart Nvidii, obsługujących technikę śledzenia promieni. Twórcy otwarcie przyznają, że lubią „palić komputery” wymagającą grafiką.

Zobacz: Metro Exodus - premiera i najważniejsze informacje

metro1
Taka swoboda to wolność w serii

Sekiro: Shadows Die Twice

 • Premiera: 22 marca 2019
 • Platformy: PC, PS4, Xbox One

Nowa gra od twórców serii Dark Souls i Bloodborne znajduje się na szczycie Listy życzeń użytkowników Steam. To gra zaprojektowana w typowym dla studia From Software stylu, jednak tym razem zadbano o kilka znaczących różnic. Rozgrywka jest znacznie szybsza - zrezygnowano z paska energii, więc nie ma ograniczeń w liczbie wyprowadzanych ciosów. Główny bohater jest też znacznie bardziej mobilny, bo dzięki specjalnej protezie ramienia może bez problemu wskakiwać na wysokie budynki. Czy zmieniona formuła rozgrywki przyciągnie graczy, którzy obawiali się wysokiego poziomu trudności serii Souls?

Zobacz: Sekiro: Shadows Die Twice - premiera i najważniejsze informacje

sekiro1
Szaszłyk

The Last of Us 2

 • Premiera: 2019
 • Platformy: PS4

Ellie, jedna z głównych postaci pierwszej części serii, jest już dorosła, a do tego nie waha się ani sekundy, kiedy musi zabić człowieka stojącego jej na drodze. Nie znamy szczegółów fabuły, ale wiadomo, że będzie mrocznie i bardzo brutalnie. Prezentacja rozgrywki z The Last of Us 2 była tak imponująca wizualnie, że widzowie zastanawiali się, czy nie jest to przygotowany wcześniej render. Twórcy zarzekają się jednak, że uruchomiono grę na konsoli PS4. Oczekiwania są ogromne, bo TLoU było przez wielu okrzyknięte najlepszą grą na poprzedniej konsoli Sony. To zdecydowanie jedna z najbardziej oczekiwanych premier 2019 roku.

Zobacz: The Last of Us 2 - premiera i najważniejsze informacje

tlou1
Pojawi się wątek miłosny

Death Stranding

 • Premiera: 8 listopada 2019
 • Platformy: PS4

Już po zwiastunach i fragmentach rozgrywki widać, że Death Stranding jest niecodziennym projektem. Nikt tak naprawdę nie wie, na czym polega gra, w kogo dokładnie się wcielamy ani jakie są założenia rozgrywki. Szczątkowe informacje ujawniają, że główny bohater jest kimś w rodzaju kuriera przenoszącego dziwne przesyłki - między innymi ciała. Pojawia się też deszcz drastycznie przyspieszający starzenie się organizmu. Motywem przewodnim jest wędrówka, przemijanie i ludzkie relacje. Trudno nie zachwycić się zwiastunami Death Stranding, choć trzeba przyznać, że są specyficzne - zresztą jak sam Hideo Kojima, główny projektant i ojciec serii Metal Gear.

Zobacz: Death Stranding - premiera i najważniejsze informacje

death1
Ryby i nagi Norman Reedus - to musi być gra Kojimy

Doom Eternal

 • Premiera: 22 listopada 2019
 • Platformy: PC, PS4, Xbox One

Nie będzie to prawdopodobnie rewolucja, ale niezwykle ciepło przyjęty przez graczy Doom z 2016 roku powala sądzić, że również i Eternal będzie udaną produkcją. Ponownie mamy szansę odeprzeć (a może bardziej: rozerwać, rozdeptać i rozstrzelać?) siły piekieł, które nawiedziły Ziemię. Deweloperzy wprowadzają nieco zmian, pozwalając przykładowo wykonywać szybkie uniki. Jest też hak z linką, dzięki któremu łatwo dostaniemy się na wyższy poziom.

Zobacz: Doom Eternal - premiera i najważniejsze informacje

doom1
Doomguy już ładuje dubeltówkę

Wiele z wymienionych wyżej tytułów zapewne zostanie opóźnionych, a może nawet anulowanych, ale nie wypada wróżyć źle już na samym początku 2019 roku. Jedno jest pewne - będzie się działo.

Na pewno coś przegapiliśmy. Na jakie gry w 2019 roku czekacie najbardziej? Dajcie znać w komentarzach. Zapraszamy również na kolejne strony naszego zestawienia.

Przejdź na następną stronę: Premiery Gier 2019 - styczeń

Reklama

Skocz do komentarzy (6)

O autorze

Redakcja

Redakcja

Eurogamer.pl

Bardzo lubimy pracę zespołową.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (6)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami