Za nami 2017 rok, więc czas rozpocząć kolejne dwanaście miesięcy przygód, eksploracji, opowieści i rywalizacji. Atrakcji na pewno nie zabraknie, co potwierdza poniższe zestawienie, w którym zebraliśmy najciekawsze premiery gier 2018. Próbowaliśmy bowiem wybrać tylko te najbardziej intrygujące z zapowiedzianych już tytułów, ale i tak zakończyło się na sześćdziesięciu pozycjach.

Poniżej zbiór interesujących propozycji na najbliższy rok. To nie tylko gry wysokobudżetowe od największych producentów, ale także najciekawsze tytuły niezależne.

Premiery Gier 2018 - w naszym zestawieniu wymieniamy wszystkie ujawnione propozycje różnych wydawców i twórców na kolejne miesiące (w niektórych przypadkach na razie nieco umownie, ale lista będzie na bieżąco aktualizowana):

Zanim rozpoczniesz zapoznawanie się z nadchodzącymi grami, zachęcamy również do spojrzenia na nasz inny ranking, w którym prezentujemy Najlepsze gry 2017 roku.

Gry i premiery 2018 - najciekawsze produkcje

Na dobry początek warto przyjrzeć się największym hitom wśród premier gier 2018. Oczywiście, mowa o tych już zapowiedzianych produkcjach. Wydaje się, że niezaprzeczalnie największym wydarzeniem będzie Red Dead Redemption 2, choć nie brakuje innych hitów. Far Cry 5 odwiedzi marzec, ale bliżej nieokreślony początek roku ma przynieść także God of War, a jesień - Metro Exodus.

Zaczynamy!

Kingdom Come: Deliverance

 • Premiera: 13 lutego 2018
 • Platformy: PC, PS4, Xbox One

Co ciekawe, Kingdom Come: Deliverance to jedna z niewielu gier RPG w 2018 roku z otwartym światem. Produkcja oferuje także nieco inne spojrzenie na średniowieczne klimaty, bez smoków, magii i goblinów. Warhorse Studios stawia na własne zakątki - Królestwo Czech. Kluczowy jest realizm epoki: skomplikowany system walki i otaczające go szczegóły, jak zakładanie różnych elementów pancerza, warstwami. Do tego prawdziwa alchemia, umiejętności, system reputacji, skradanie i różne sposoby na wykonanie zadań.

kingdom
W misiurkę go!

Far Cry 5

 • Premiera: 27 marca 2018
 • Platformy: PC, PS4, Xbox One

Jeśli chodzi o nowe gry 2018 roku, otrzymamy również wiele kontynuacji znanych serii. W sferze rozgrywki w Far Cry 5 na pewno nie można oczekiwać rewolucji czy ryzykownych zmiana w wykonaniu Ubisoftu. Otrzymujemy tę samą formułę, którą polubiliśmy przy okazji premiery kilku ostatnich części cyklu: otwarty świat i strzelanie FPP. Pewne kontrowersje związane są z fabułą i miejscem akcji. Bohaterem jest początkujący policjant, który przybywa do stanu Montana w USA, by zbadać niebezpieczny kult religijnych fanatyków, chcących przejąć kontrolę nad fikcyjnym regionem Hope County.

Zobacz: Far Cry 5 - premiera i najważniejsze informacje

farcry5
Piesek!

Detroit: Become Human

 • Premiera: 25 maja 2018
 • Platformy: PS4

W nowej grze studia Quantic Dream wcielamy się w kilka androidów, stawiających sobie różne cele. W roli Connora zajmiemy się negocjowaniem z przestępcami i badaniem miejsc zbrodni, jako Markusa prowadzimy bunt maszyn w tytułowym mieście, a Kara ucieka od swojego właściciela. Losy całej trójki będą się zazębiać. Jak przyzwyczaili twórcy to po raz kolejny filmowa przygodówka. Zobaczymy sporo widowiskowych scen, często będących rezultatem decyzji gracza. Może się okazać, że będzie to jedna z ciekawszych premier gier na PS4 2018 roku.

detroit
Niezdrowa cera

God of War

 • Premiera: 20 kwietnia 2018
 • Platformy: PS4

Najnowsze God of War może mieć wpływ na to, jak postrzegać będziemy wszystkie gry na PS4 w 2018 roku. Kolejna odsłona popularnej serii gier akcji TPP od studia Santa Monica i Sony. Wbrew temu, co może zdradzić tytuł - pozbawiony podtytułu czy cyfry - nie mamy jednak do czynienia z restartem serii, choć gruntownie zmodyfikowano niektóre kluczowe założenia. Oznacza to między innymi zupełnie nową przygodę, wyróżniająca się na tle innych odsłon. Głównym bohaterem pozostaje Kratos, ale niemal wszystkie inne aspekty rozgrywki są w jakiś sposób zmienione. Na szczęście nadal nie zabraknie brutalnej akcji.

Zobacz: God of War - premiera i najważniejsze informacje

godofwar
To chyba smurf

Red Dead Redemption 2

 • Premiera: wiosna 2018
 • Platformy: PS4, Xbox One

Jedną z najważniejszych premier gier w 2018 roku będzie Red Dead Redemption 2, które raz jeszcze zabiera graczy na Dziki Zachód. Studio Rockstar zapewnia, że otrzymamy „nadzwyczajną opowieść o życiu w bezlitosnym sercu Ameryki”. Zgodnie z wcześniejszymi dokonaniami studia, trafimy do otwartego świata. Ujawnione screeny wskazują na większą różnorodność miejsc akcji: jeziorka, stawy, więcej terenów trawiastych czy nawet bagiennych i leśnych oraz góry. Pod względem fabularnym mamy do czynienia z prequelem. Główny bohater to Arthur Morgan, pracujący dla Dutcha van der Linde, szefa gangu, do którego należał John Marston z pierwszej części. To mocny kandydat na grę roku 2018. Nie wiadomo jeszcze czy pojawi się wersja Red Dead Redemption 2 na PC.

Zobacz: Red Dead Redemption 2 - premiera i najważniejsze informacje

rdr2
Czterech nie do końca wspaniałych

Spider-Man

 • Premiera: pierwsza połowa 2018
 • Platformy: PS4

Twórcy ze studia Insomniac zajmują się przeniesieniem przygód Spider-Mana na PS4, w ramach gry akcji w perspektywie TPP. Człowiek-Pająk to Peter Parker, ale możliwe, że wcielimy się w więcej postaci, jak choćby Miles Morales - inny nastolatek znany z komiksów. Być może w niektórych scenach zajmiemy się kontrolowaniem innych, nie tylko Spider-Mana. Takie podejście sugerował także materiał wideo, w którym w pewnym momencie kamera umiejscowiona była za plecami Mary Jane - dziewczyny Petera Parkera.

spider
Gazetą go!

Wiele z wymienionych wyżej tytułów zapewne zostanie opóźnionych, czy nawet anulowanych, ale nie wypada wróżyć źle już na samym początku 2018 roku. Jedno jest pewne - będzie się działo.

Na pewno coś przegapiliśmy. Na jakie gry w 2018 roku czekacie najbardziej? Dajcie znać w komentarzach. Zapraszamy również na kolejne strony naszego zestawienia.

Przejdź na następną stronę: Premiery Gier 2018 - styczeń

Reklama

O autorze

Redakcja

Redakcja

Zespół redakcyjny

Bardzo lubimy pracę zespołową.

Więcej artykułów od Redakcja

Komentarze (22)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami

Powiązane materiały