Jedna z twórczyń powstającego dla platformy Netflix serialu „Wiedźmin” ujawniła lokacje, w których najwyraźniej rozegra się akcja produkcji.

Producentka Lauren Schmidt Hissrich kilka dni temu ogłosiła na Twitterze, że po świątecznej przerwie wraca do pracy nad adaptacją przygód Geralta. Wówczas zajmowała się przygotowaniem dokumentu zawierającego najważniejsze informacje na temat projektu.

Wczoraj zaś opublikowała usunięty już wpis, w którym zdradziła, że nadszedł czas na „lekcję geografii”. Do wiadomości dołączyła fotografię mapy świata stworzonego przez Andrzeja Sapkowskiego, dodawanej do pudełkowego wydania pierwszej gry Wiedźmin.

Na grafice długopisem zaznaczono kilka regionów - Creyden, Riverdell, Vengerberg, Cintra, Blaviken, Kaer Morhen, Ban Ard i Wzgórze Sodden. Niewykluczone, że właśnie w tych lokacjach twórcy osadzą akcję serialu.

1
Kopia wpisu. Źródło: Reddit.

Na zdjęciu obok mapy dostrzec można jeszcze wydrukowany obrazek, który zapewne jest logiem produkcji. Ilustracja składa się z białej litery W, której lewą część ozdobiono specjalnymi runami, a także napisem „Witcher”. Oba elementy umieszczono na czarnym tle.

Fakt zaangażowania w projekt Hissrich ujawniono kilka tygodni temu. Kobieta została nie tylko producentem wykonawczym, ale i tak zwanym showrunnerem.

Zobacz: Netflix i nowości na luty 2018

Ostatnie z wymienionych stanowisk jest jednym z najważniejszych w ekipach przygotowujących seriale. Osoba pełniąca tę funkcję decyduje o wielu istotnych aspektach obrazu, w tym kwestiach fabularnych.

Warto zaznaczyć, że Hissrich w przeszłości pracowała dla Netflixa nad superbohaterskimi serialami „Daredevil” i „Defenders”. Na koncie ma również „Powers” od amerykańskiej stacji Starz.

Ekranizację losów Geralta zapowiedziano w maju, choć dotychczas nie podano zbyt wielu szczegółów. Wiadomo jedynie, że za produkcję odpowiadają Platige Image oraz Sean Daniel Company.

Daty premiery serialu „Wiedźmin” na razie nie ujawniono. Nieoficjalnie spekuluje się jednak, że mógłby zadebiutować na platformie Netflix pod koniec przyszłego roku.

Reklama

O autorze

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Redakcja Eurogamer.pl

Piotrek zajmuje się w naszym serwisie głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Więcej artykułów od Piotr Bicki

Komentarze (6)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami

Powiązane materiały