Diablo 3 z wydarzeniem opartym na pierwszej części serii

Po raz drugi.

Blizzard poinformował, że do Diablo 3 powróci Ciemność nad Tristram - rocznicowe wydarzenie oferujące specjalne podziemie, z poziomami wzorowanymi na planszach z pierwszej części serii.

Akcja rozpocznie się 1 stycznia o północy czasu polskiego i potrwa przez miesiąc - do 30 stycznia.

01
Powróci klasyczny filtr graficzny

Wydarzenie po raz pierwszy zorganizowano na początku bieżącego roku. Inicjatywa była częścią obchodów 20. urodzin cyklu.

Podobnie jak poprzednim razem, gracze otrzymają możliwość zwiedzenia obszarów bazujących na oryginalnym Diablo. Lokacje pojawią się jednak tylko w trybie przygodowym.

Aby przywrócić klimat z przeszłości, przygotowano specjalny filtr graficzny z wyraźniejszymi „pikselami”, poruszanie się wyłącznie w ośmiu kierunkach oraz celowe obniżenie płynności animacji, wprowadzające zacinanie rodem ze starych PC. Do tego klasyczna muzyka oraz interfejs.

Dla uczestników akcji przewidziano nagrody. Zainteresowani zdobędą między innymi wzory do transmogryfikacji, osiągnięcia, portrety i zwierzaki.

„Na niektóre z nagród natkniecie się bardzo łatwo, inne zaś wymagać będą zajrzenia pod każdy kamień i zdobycia wszystkich osiągnięć” - napisano na we wpisie opublikowanym na oficjalnej stronie internetowej Diablo 3.

W celu podjęcia się wyzwania, gracze muszą odnaleźć tropy „tajemniczej grupy kultystów”, próbującej wprowadzić chaos do Sanktuarium. Podążając śladem fanatyków, natkną się na wskazówki prowadzące do portalu przenoszącego do „przeszłości Tristram”.

Obecnie nie jest jasne, czy w ramach wydarzenia pojawią się jakieś nowe i niedostępne poprzednio elementy, które zachęciłyby do ponownego ukończenia akcji.

Pierwsza odsłona Diablo ukazała się 31 grudnia 1996 roku. W najbliższą niedzielę minie więc 21 lat od premiery gry.

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer  |  Pirlond

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami